TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie: Chcemy jak najszybciej podpisać umowę na tabor
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.11.2017 12:31:45
Koleje Mazowieckie: Chcemy jak najszybciej podpisać umowę na tabor

Chcielibyśmy jak najszybciej podpisać umowę na nowy tabor – powiedział dziś Dariusz Grajda, członek Zarządu Kolei Mazowieckich.

Chcielibyśmy jak najszybciej podpisać umowę na nowy tabor – powiedział dziś Dariusz Grajda, członek Zarządu Kolei Mazowieckich.

W tej chwili przewoźnik czeka na rozstrzygnięcia w KIO. Przypomnijmy, że po wybraniu oferty Stadlera odwołania złożyli dwaj pozostali oferenci – Newag i konsorcjum PESA i ZNTK Mińsk Mazowiecki.

Dariusz Grajda mówił dziś, że nowe pociągi byłyby dobrym włączeniem się przewoźnika w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i 20-lecie samorządu województwa mazowieckiego. Obie te rocznice przypadają na przyszły rok. Niestety musimy czekać na decyzję KIO. Takie są przepisy – wyjaśniał przedstawiciel Kolei Mazowieckich. Nie mamy wpływu na proces odwoławczy. Czekamy z niecierpliwością na wyrok, który otworzy nam drogę do podpisania umowy – dodał.

Przypomnijmy, że przetarg dotyczy dostawy do 71 nowych ezt-ów. Gdyby udało się podpisać w miarę szybko umowę, to pierwsze pociągi przybyłyby już w przyszłym roku.

Dziś przewoźnik eksploatuje 320 pociągi. Jak wyjaśniał Dariusz Grajda tylko 20% z nich to jednostki niezmodernizowane. Część z nich zostanie wycofana z ruchu w najbliższych miesiącach. Przewoźnik wystawił je na sprzedaż.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
tabor
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.