TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie chcą obsługiwać CPK
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.11.2017 13:17:20 1 komentarz
Koleje Mazowieckie chcą obsługiwać CPK

Koleje Mazowieckie są przygotowane do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika. To chyba pierwszy przewoźnik, który na tę kwestię patrzy realnie. I ma tabor

Koleje Mazowieckie są przygotowane do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika.

To chyba pierwszy przewoźnik, który na tę kwestię patrzy realnie. I ma tabor. Jesteśmy do takiej obsługi portu przygotowani, posiadamy właściwe doświadczenie, bo obsługujemy zarówno lotnisko w Modlinie, jak i lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do tego celu możemy przeznaczyć najlepsze pociągi, jakie posiadamy, które przewożą najwięcej pasażerów, czyli wagony piętrowe Bombardiera - powiedział Grajda. Jak wiadomo są one przystosowane do kursowania z prędkością 160 km/h. Zapytaliśmy czy to wystarczy, wszakże zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu prędkość ta ma być znacznie wyższa. Nawet 250 km/h.

Dariusz Grajda, mimo, że wprost tego nie powiedział, nie jest chyba przekonany do takiego rozwiązania. Być może nawet wątpi w możliwość realizacji takiego projektu. Jeśli faktycznie tak jest nie jest w tym odosobniony.

Prędkość 160 km/h za odpowiednią cenę byłaby do zaakceptowania przez podróżnych – mówił Grajda. Wiele lotnisk w Europie oferuje dojazd zarówno z wyższymi, jak i niższymi prędkościami. Te szybsze są po prostu droższe. Ale pasażerowie mają do dyspozycji też połączenia przyśpieszone. Tak jest np. w Wiedniu – stwierdził członek Zarządu Kolej Mazowieckich.

To lotnisko zostanie zlokalizowane najprawdopodobniej na terenie Mazowsza, więc wydaje się naturalnym, że będziemy chcieli włączyć się w jego obsługę komunikacyjną - powiedział Grajda.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl pierwsze pociągi miałyby dojechać do CPK za 10 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
CPK
tabor
Bombardier
  • mediaX – 22.11.2017

    10 lat to szmat czasu. Prawdopodobnie LOT powoła konsorcjum kolejowe do obsługi dużych miast. Chcą być niezależni od kaprysów innych przewoźników.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!