TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie chcą obsługiwać CPK
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.11.2017 13:17:20 1 komentarz
Koleje Mazowieckie chcą obsługiwać CPK

Koleje Mazowieckie są przygotowane do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika. To chyba pierwszy przewoźnik, który na tę kwestię patrzy realnie. I ma tabor

Koleje Mazowieckie są przygotowane do obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego – powiedział Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika.

To chyba pierwszy przewoźnik, który na tę kwestię patrzy realnie. I ma tabor. Jesteśmy do takiej obsługi portu przygotowani, posiadamy właściwe doświadczenie, bo obsługujemy zarówno lotnisko w Modlinie, jak i lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do tego celu możemy przeznaczyć najlepsze pociągi, jakie posiadamy, które przewożą najwięcej pasażerów, czyli wagony piętrowe Bombardiera - powiedział Grajda. Jak wiadomo są one przystosowane do kursowania z prędkością 160 km/h. Zapytaliśmy czy to wystarczy, wszakże zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu prędkość ta ma być znacznie wyższa. Nawet 250 km/h.

Dariusz Grajda, mimo, że wprost tego nie powiedział, nie jest chyba przekonany do takiego rozwiązania. Być może nawet wątpi w możliwość realizacji takiego projektu. Jeśli faktycznie tak jest nie jest w tym odosobniony.

Prędkość 160 km/h za odpowiednią cenę byłaby do zaakceptowania przez podróżnych – mówił Grajda. Wiele lotnisk w Europie oferuje dojazd zarówno z wyższymi, jak i niższymi prędkościami. Te szybsze są po prostu droższe. Ale pasażerowie mają do dyspozycji też połączenia przyśpieszone. Tak jest np. w Wiedniu – stwierdził członek Zarządu Kolej Mazowieckich.

To lotnisko zostanie zlokalizowane najprawdopodobniej na terenie Mazowsza, więc wydaje się naturalnym, że będziemy chcieli włączyć się w jego obsługę komunikacyjną - powiedział Grajda.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl pierwsze pociągi miałyby dojechać do CPK za 10 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
CPK
tabor
Bombardier
  • mediaX – 22.11.2017

    10 lat to szmat czasu. Prawdopodobnie LOT powoła konsorcjum kolejowe do obsługi dużych miast. Chcą być niezależni od kaprysów innych przewoźników.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.