TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie zagrają z WOŚP
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 05.01.2017 15:13:43 20 komentarzy
Koleje Małopolskie zagrają z WOŚP

Koleje Małopolskie - spółka Województwa Małopolskiego ? przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic.

Koleje Małopolskie - spółka Województwa Małopolskiego ? przyłączają się do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia odbędzie się wyjątkowy przejazd nowoczesnym Impulsem z Krakowa do Jasła i Gorlic.

Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. A cel zbiórki jest naprawdę szczytny - w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W czasie tej niecodziennej podróży odbędzie się próba pobicia rekordu czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa - według rozkładu pociąg pokona tę trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami 46 minut. Będzie to również pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków ? Tarnów oraz Tarnów ? Kraków.

Z Krakowa Głównego pociąg odjedzie 15 stycznia o godz. 9:06, a powrót z Gorlic zaplanowano na godz. 18:58 (szczegółowy rozkład do pobrania poniżej). Pasażerowie mogą dołączyć do pociągu na dowolnej stacji, na której pociąg Kolei Małopolskich się zatrzyma.

Podróż pasażerom uprzyjemniać będą koncerty na żywo zespołów: Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS i Voda.

Organizatorem akcji jest Sztab WOŚP nr 2104 przy Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Krakowie. Projekt pod honorowym patronatem marszałka Jacka Krupy finansowany jest przez Województwo Małopolskie.

Rozkład jazdy można pobrać w poniższym linku.
WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
WOŚP
 • Złoty Melon – 05.01.2017

  Czy KMŁ musi wspierać prywatny biznes Jerzego O.? Naprawde za dużo macie pieniędzy w UMWM żeby uruchamiać taki pociąg?

 • krakauer – 05.01.2017

  Dziwna to inicjatywa KMł !

 • krakałem – 05.01.2017

  Bardzo dziwna. Jak Koleje to powinny jakiś statek odpalić. A jak Małopolskie to bryczkę. A ci pociąg.

 • Monter – 05.01.2017

  @ złoty melon, czy byłeś melonie w pierwszym lepszym szpitalu i widziałeś ile mają sprzętu z logo "biznesu Jerzego O.", jak Ci kiedyś ten sprzęt uratuje 4 litery (choć życzę Ci wszystkiego najlepszego) to może się zastanowisz 2 razy zanim wydasz krytyczną opinię...nikt nie broni Ci podjąć podobnej inicjatywy ku chwale ojczyzny, do dziela

 • K – 06.01.2017

  Brawo Monter. Mądrego to i przyjemnie poczytać!

 • Złoty Melon – 06.01.2017

  To co "filantrop" Jerzy O. kupuje to jest promil wydatków NFZ i Ministerstwa na sprzęt do szpitali. Ten sprzęt i tak by do nich trafił. Ale jak chcecie to dawajcie kasę Jerzemu O. Macie z tych pieniędzy Woodstock gdzie potaplacie się w błocie.

 • K – 06.01.2017

  Lepiej potaplać się w błocie przez 10 godzin na Woodstoku niż spędzić ten czas w kolejce do lekarza. Dzięki NFZ-owi. Ale jak lubisz to sobie czekaj w tym smrodzie.

 • Złoty Melon – 06.01.2017

  Zapytajcie waszego "filantropa" o przepływy finansowe pomiędzy WOSP a powiązanymi z fundacja firmami. Powodzenia w upadlaniu się w błocie. Mam nadzieje że ta hucpa pn. "WOŚP" powoli się kończy.

 • benek – 06.01.2017

  No nie. nie kończy się. Ona dopiero się na szczęście rozkręca. Powodzenia w leczeniu. Na nogi. NFZ na pewno pomoże :D

 • Złoty Melon – 06.01.2017

  Patrząc jakie ochłapy dostał Jerzy O. w tym roku tylko w TVN to jestem spokojny, ze ten interes się już zwija.

 • benek – 06.01.2017

  No bo kto normalny chce się pokazywac w TVPis?

 • Złoty Melon – 06.01.2017

  Jakos TVPis widownia rośnie w przeciwieństwie do TVN. W poniedziałek pójdzie zapytanie do UMWM czy pociąg Krakow - Jaslo/Gorlice zamówił i opłacił Jerzy O. (lub któraś z jego firm) czy tez Urząd Marszałkowski? A jezeli Urzad to na jakiej podstawie finansuje prywatne imprezy.

 • K – 06.01.2017

  Tak samo pójdzie jak tamtym rośnie

 • benek – 06.01.2017

  Ale masz kolo zryte pod kopułką. Pójdź pójdź na pewno ci odpowiedzą :D

 • Monter – 06.01.2017

  Droga prawa strono, podam tylko jeden z przykładów tj. przesiewowe badanie słuchu u noworodków które jest robione u większości noworodków w kraju dzięki Wosp właśnie. Gdyby nie WOSP zapewne pies z kulawą nogą by nie zapytał rodziców czy mają życzenie by sprawdzić stan zdrowia ich noworodka w tym zakresie. Jeżeli ktoś pisze że to promil tego co przekazuje NFZ może i prawda, dziwne tylko że to właśnie jest mierzalne a miliony z NFZ giną przeżarte w trzewiach systemu o którym można powiedzieć wszystko tylko nie to że jest wydajny... Jak ktoś nie ma ochoty nie wrzuca do puszki, a jak ktoś pyta co to za wspieranie prywaty z państwowego to ja mogę zapytać z jakiej parafii mam się składać na ZUS dla księży, KRUS dla rolników itp. Taka dziejowa sprawiedliwość.

 • Złoty Melon – 07.01.2017

  @Monter: Jeżeli przesiewowe badanie słuchu to ich zasługa to chwała im za to tylko szkoda, że podlana dawką ideologii, która jest nie do zaakceptowania oraz brakiem przejrzystego rozliczenia finansowego. Co do ZUS/KRUS to mamy takie samo zdanie - dorzuciłbym jeszcze przywileje emerytalne w szczególności górników za które nikt nie chce się wziąć.

 • Monter – 07.01.2017

  @ Złoty Melon, cóż na koniec czy tu czy tam i tak mix polityki i pieniędzy, o ideologiach nie wspominając, życzę najlepszego na ten Nowy Rok i byśmy zdrowi byli...

 • sphinx – 07.01.2017

  Przejazd pożegnalny KMŁ na tej trasie :)

 • Rafel – 08.01.2017

  Wniosek taki że zlikwidować wosp i najlepiej nic nie róbmy? bo niby państwo zrobi? żarty jakieś? a że ze środków marszałkowskich czyli te pieniądze z nieba? nie z naszych a zapytał się ktoś gdzie pieniądze z emerytur? pełno takich pytań.

 • gutek – 14.01.2017

  WOŚP powinna grać społecznie to wtedy rzeczywiście byłaby to pomoc-niestety za free to tylko dzieci latają po ulicach z puszkami

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!