TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie włączyły się w Dni Książki
- Opublikowano: 26.04.2019 11:59:48
Koleje Małopolskie włączyły się w Dni Książki (foto: UMWM)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie już po raz 18. organizują Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża".

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Województwo Małopolskie już po raz 18. organizują Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża".

Partnerem wydarzenia, które zostało zainaugurowane 23 kwietnia podczas akcji w Kolejach Małopolskich przez Annę Pieczarkę i Łukasza Smółkę z ZWM, jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Wydawnictwo Znak.

Już po raz osiemnasty w naszym regionie odbywa się wielkie święto wszystkich miłośników czytelnictwa – Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża". Przez kilka najbliższych dni, od 23 do 28 kwietnia, na miłośników literatury w całej Małopolsce czekają m.in. warsztaty kreatywne, kiermasz książek, a także spotkania autorskie – mówiła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Inauguracja wydarzenia nastąpiła we wtorek, 23 kwietnia w Kolejach Małopolskich, gdzie m.in. Anna Pieczarka i Łukasz Smółka z ZWM zachęcali mieszkańców i turystów, korzystających z usług wojewódzkiego przewoźnika, do czytania podczas podróży.

Cieszę się, że inaugurujemy akcję "Książka i Róża" w Kolejach Małopolskich. Pociąg to właśnie jedno z tych miejsc, gdzie w spokoju, w komfortowych warunkach można sięgnąć po lekturę. Jestem przekonany, że mieszkańców Małopolski nie trzeba namawiać do czytania, ale warto zachęcić do przekazywania przeczytanych książek dalej. Z pewnością umilą podróż kolejnym podróżnym – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie tegoroczne działania realizuje pod hasłem "Książka ze smakiem". Gościem specjalnym będzie Ewa Wachowicz – producentka i dziennikarka telewizyjna, charyzmatyczna jurorka programu kulinarnego, restauratorka, podróżniczka, ale przede wszystkim miłośniczka gotowania i autorka wielu książek kulinarnych.

Ponadto, na Rajskiej patenty na literacką kuchnię zdradzi Daria Ładocha. Na warsztatach scrapbookingu ozdobimy nasze osobiste notatniki kulinarne, a dzięki współpracy z Wydawnictwem Znak zaprosimy wszystkich do wspólnego poszukiwania książek ukrytych w krakowskich księgarniach, bibliotekach i kawiarniach.

O swoich kulinarnych doświadczeniach, podczas slajdowiska Klubu Podróżników Śródziemie, opowie Elżbieta Tomczyk-Miczka – autorka 13 przewodników po regionie i twórczyni Małopolskiej Trasy Smakoszy. Z kolei Krakowski Czwartek Kryminalny zaprasza na rozmowę z Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi, która będzie dotyczyć m.in. fascynacji kulinarno – kryminalnych.

Wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zapraszamy 27 i 28 kwietnia na Pl. św. Marii Magdaleny, gdzie odbędzie się Krakowski Kiermasz Książki – plenerowa impreza czytelnicza, łącząca możliwość zakupu trudno dostępnych w regularnym obiegu książek i uczestnictwa w warsztatach oraz innych wydarzeniach literackich.

W sobotnie popołudnie (27 kwietnia) zapraszamy także na spacer literacki. Odwiedzimy historyczne i aktualne adresy słynnych lokali, przypomnimy kulinarne anegdoty związane z krakowskim życiem literackim i prześledzimy zależności z odległych na pozór światów gastronomii i literatury.

Organizatorami Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" są: Województwo Małopolskie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Partnerami akcji są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Wydawnictwo Znak.

Do współpracy w tegorocznej edycji wydarzenia zaproszono: Koleje Małopolskie, Fundację Urwany Film, Klub Podróżników Śródziemie oraz Stowarzyszenie All In UJ.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.