TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie uruchomią pociąg do Zakopanego. Jak go nazwać?
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.04.2018 15:58:01 1 komentarz
Koleje Małopolskie uruchomią pociąg do Zakopanego. Jak go nazwać? (foto: UMWM)

Małopolski Urząd Marszałkowski szuka nazwy dla przyspieszonego pociągu Kolei Małopolskich, który już wkrótce, bo 30 czerwca, wróci na trasę Kraków – Zakopane.

Małopolski Urząd Marszałkowski szuka nazwy dla przyspieszonego pociągu Kolei Małopolskich, który już wkrótce, bo 30 czerwca, wróci na trasę Kraków – Zakopane.

Abstrakcyjna nazwa czy imię znanego sportowca, malarza, pisarza lub innej wybitnej osoby, która związana jest zPodhalem? Swoimi pomysłami możecie podzielić się na fanpage'u Małopolski na Facebooku.

40 nowoczesnych pociągów – tyle pojazdów posiada obecnie Województwo Małopolskie. W II połowie przyszłego roku tabor kolejowy Małopolski uzupełnią 4 nowe pociągi, wyposażone nie tylko w klimatyzację i bezpłatny internet, ale także udogodnienia wybrane przez pasażerów w sondzie. Zaskoczyli nas Państwo swoją kreatywnością, wierzymy, że nie zabraknie jej także teraz. Już dziś szukamy bowiem imienia dla weekendowego pociągu Kolei Małopolskich  z Krakowa do Zakopanego, który wznowi swoje kursowanie 30 czerwca. Wymóg jest tylko jeden– ma być to osoba, zjawisko lub rzecz bezsprzecznie kojarzona z górami i Podhalem.

Przypomnijmy, że już 27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna. Od tego dnia mieszkańcy i turyści, którzy chcą szybko i komfortowo dostać się z Nowego Targu do Zakopanego będą mieli do dyspozycji nie 8 (jak do tej pory) lecz 30 kursów dziennie. Co więcej, pociągi odjeżdżać będą co ok. 60 minut. Jednak zanim pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej rozpoczną regularne kursy, w sobotę 21 kwietnia UM zaprasza na bezpłatne przejazdy promocyjne najnowszym impulsem Województwa Małopolskiego, który dwukrotnie przemierzy trasę z Nowego Targu do Zakopanego zatrzymując się na stacjach w Szaflarach, Białym Dunajcu i Poroninie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Zakopane
Kraków
  • DarekP – 10.04.2018

    A tam, Ciupaga ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !