TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie na juwenalia
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 10.05.2017 16:00:30 1 komentarz
Koleje Małopolskie na juwenalia (foto: UMWM)

Od 10 do 12 maja z okazji Juwenaliów Krakowskich Koleje Małopolskie uruchomią dodatkowe połączenia nocne na trasie Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny.

Od 10 do 12 maja z okazji Juwenaliów Krakowskich Koleje Małopolskie uruchomią dodatkowe połączenia nocne na trasie Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny.

10 kursów nocnych z Krakowa do Wieliczki i z powrotem wykonają 10, 11 i 12 maja nowoczesne Impulsy Kolei Małopolskich. Wszystko po to, by umożliwić świętującym (nie tylko studentom) bezpieczny i komfortowy powrót do domów po szaleństwach juwenaliowych nocy.

Pociągi wyposażone w Wi-Fi, klimatyzację, nowoczesne biletomaty oraz liczne udogodnienia dla pasażerów wystartują ze stacji Kraków Główny równo o godzinach: 0:10, 1:10, 2:06, 3:10 oraz 5:10 i za każdym razem całą trasę do Wieliczki pokonają w przeciągu ok. 20 minut. W stronę powrotną Wieliczka Rynek – Kraków Główny zaplanowano analogicznie pięć kursów o godz.: 0:39, 1:39, 2:39, 4:09, 4:40.

Co istotne, pociągi zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach trasy. Mogą z nich zatem skorzystać także pasażerowie, którzy nie wybierają się do samej Wieliczki, ale np. na Zabłocie, Płaszów czy Bieżanów. Warto dodać, że podróż pociągiem Kolei Małopolskich to nie tylko oszczędność czasu ale przede wszystkim pieniędzy. Studenci zapłacą za bilet poniżej 2 zł, natomiast pasażerowie, którzy nie posiadają zniżki jedynie 3,50 zł. Tymczasem ta sama trasa taksówką będzie kosztować prawie 60 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Kraków
Koleje Małopolskie
  • Tomek – 10.05.2017

    Szanowna Redakcjo,ja zdaję sobie sprawę, że wiele studentów będzie zdrowo nabombionych ;) w drodze powrotnej z Juwenaliów i człowiek w tym stanie potrafi "góry przenosić" :) ale raczej w wysiadaniem/wsiadaniem do pociągu na stacji Zabłocie będzie problem - pociągi tam się nie zatrzymują, gdyż stacja jest ciągle w budowie :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!