TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie już zaplanowały kolejne kursy do Zakopanego
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.05.2017 09:43:31 1 komentarz
Koleje Małopolskie już zaplanowały kolejne kursy do Zakopanego (foto: KM)

Wiemy, kiedy nowoczesne Impulsy Kolei Małopolskich pojadą do Zakopanego. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie połączeń do stolicy polskich Tatr 15 i 18 czerwca.

Wiemy, kiedy nowoczesne Impulsy Kolei Małopolskich pojadą do Zakopanego. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie połączeń do stolicy polskich Tatr 15 i 18 czerwca.

Jak poinformowały Koleje Małopolskie szczegóły poznamy niebawem.

Po pozytywnym odbiorze dodatkowych kursów uruchomianych w styczniu na Puchar Świata w Skokach Narciarskich oraz w weekend majowy postanowiliśmy powielić ten pomysł w kolejnych okresach najbardziej wzmożonego ruchu na trasie Kraków – Zakopane – w długie weekendy w czerwcu i sierpniu – informują Koleje Małopolskie.

Obecnie nasze pociągi uruchamiane są jako połączenia okazjonalne, a w związku z tym ich rozkład jazdy jest układany w ostatniej kolejności po uwzględnieniu wszystkich innych pociągów regularnie kursujących po tej trasie, stąd też czas przejazdu nie jest jeszcze zbyt atrakcyjny. Docelowo planujemy umieszczenie połączeń do Zakopanego w stałej ofercie, przynajmniej w okresach największych szczytów przewozowych. Wpłynie to pozytywnie na czas trwania podróży. Ewentualne rozszerzenie oferty o większą ilość dni (np. weekendy w okresie wakacyjnym) w rozkładzie jazdy 2017/18 jest uzależnione od liczby pojazdów będących w naszej dyspozycji oraz decyzji organizatora przewozów – podaje przewoźnik.

Tymczasem dziś kolejne ważne wydarzenie kolejowe. w Urzędzie Gminy Szaflary odbędzie się oficjalne podpisanie porozumienia w sprawie utworzenia Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Do tematu wrócimy na łamach InfoRail.pl. Jak to ma wyglądać w praktyce. O szczegółach opowiadał nam Marszałek Jacek Krupa, więcej w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Kraków
Zakopane
  • reporter1945 – 16.05.2017

    Nowoczesne impulsy na infrastrukturze pamiętającej czasy cesarza Franciszka Józefa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!