TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie będą miały bazę! W Oświęcimiu
- Opublikowano: 16.11.2018 15:53:57 2 komentarze
Koleje Małopolskie będą miały bazę! W Oświęcimiu (wiz. KM)

Pomimo trudności piętrzonych przez PKP udało się znaleźć odpowiedni grunt, przeprowadzić dobre negocjacje i w dniu dzisiejszym (16 listopada) podpisać umowę dzierżawy na 15000 m kw. gruntu.

Pomimo trudności piętrzonych przez PKP udało się znaleźć odpowiedni grunt, przeprowadzić dobre negocjacje i w dniu dzisiejszym (16 listopada) podpisać umowę dzierżawy na 15000 m kw. gruntu z lokalizowanymi na nich 5 parami torów odstawczych, rozjazdami, oświetleniem oraz kanałem do przeglądów – poinformował Prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy.

Na gruntach tych powstanie nowa baza przewoźnika.

Wspólnie z Prezydentem Oświęcimia Panem Januszem Chwierutem podpisaliśmy dzisiaj umowę dzierżawy na okres 3 lat z możliwością przedłużenia. Umowa dotyczy torów odstawczych tzw. "JAPANA" przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu – podał Stawowy. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się porządkowanie nieruchomości. Spółka chce tam postawić halę namiotową na 3 torach, wybudować 3 kanały do przeglądów pociągów, zakupić myjkę oraz pojazd sanitarny.

Choć nie jest to rozwiązanie optymalne, Koleje Małopolskie pozyskały teren pod zaplecze techniczne gdzie będą wykonywane przeglądy poziomu podstawowego P1 oraz inne czynności związane z utrzymaniem taboru. Planowany termin uruchomienia zaplecza to wakacje 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Oświęcim
 • jatal – 16.11.2018

  Czemu pięć par torów, a nie po prostu 10 torów?

 • Kuba Opic – 16.11.2018

  Mateusz Banaś o.o

 • DarekP – 17.11.2018

  Ze zdjęcia to wygląda na 5 par, ale szyn. Trochę daleko od Krakowa, ale chcieli pokazać PR środkowy palec.

 • Piotr Garbicz – 18.11.2018

  Grzegorz Jakub Mental

 • Wojto Dęblin – 18.11.2018

  Ciekawe, czy z tej okazji uruchomią w końcu przewozy do Krakowa przez Zator (Energylandia). Wydawałoby się, że trasa idealna, żeby wozic pasażerów. No właśnie - wydawałoby się.....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.