TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Małopolskie będą miały bazę! W Oświęcimiu
- Opublikowano: 16.11.2018 15:53:57 2 komentarze
Koleje Małopolskie będą miały bazę! W Oświęcimiu (wiz. KM)

Pomimo trudności piętrzonych przez PKP udało się znaleźć odpowiedni grunt, przeprowadzić dobre negocjacje i w dniu dzisiejszym (16 listopada) podpisać umowę dzierżawy na 15000 m kw. gruntu.

Pomimo trudności piętrzonych przez PKP udało się znaleźć odpowiedni grunt, przeprowadzić dobre negocjacje i w dniu dzisiejszym (16 listopada) podpisać umowę dzierżawy na 15000 m kw. gruntu z lokalizowanymi na nich 5 parami torów odstawczych, rozjazdami, oświetleniem oraz kanałem do przeglądów – poinformował Prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy.

Na gruntach tych powstanie nowa baza przewoźnika.

Wspólnie z Prezydentem Oświęcimia Panem Januszem Chwierutem podpisaliśmy dzisiaj umowę dzierżawy na okres 3 lat z możliwością przedłużenia. Umowa dotyczy torów odstawczych tzw. "JAPANA" przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu – podał Stawowy. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się porządkowanie nieruchomości. Spółka chce tam postawić halę namiotową na 3 torach, wybudować 3 kanały do przeglądów pociągów, zakupić myjkę oraz pojazd sanitarny.

Choć nie jest to rozwiązanie optymalne, Koleje Małopolskie pozyskały teren pod zaplecze techniczne gdzie będą wykonywane przeglądy poziomu podstawowego P1 oraz inne czynności związane z utrzymaniem taboru. Planowany termin uruchomienia zaplecza to wakacje 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Oświęcim
  • jatal – 16.11.2018

    Czemu pięć par torów, a nie po prostu 10 torów?

  • DarekP – 17.11.2018

    Ze zdjęcia to wygląda na 5 par, ale szyn. Trochę daleko od Krakowa, ale chcieli pokazać PR środkowy palec.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !