TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.01.2018 10:24:21
Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem

W 2017 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły blisko 9,4 mln pasażerów, poprawiając wynik sprzed roku o ponad 2 miliony.

W 2017 roku Koleje Dolnośląskie przewiozły blisko 9,4 mln pasażerów, poprawiając wynik sprzed roku o ponad 2 miliony. Dzięki temu jubileusz 10-lecia istnienia Spółka zwieńczyła nowym rekordem.

Koleje Dolnośląskie już od kilku lat regularnie osiągają ok. 2-milionowy przyrost liczby pasażerów w ciągu roku. W minionych dwunastu miesiącach przewiozły 9 380 000 osób. Rok 2016 spółka zakończyła z wynikiem 7,3 mln pasażerów na pokładzie, w 2015 było to 5,2 mln, a w 2014 – 3,6 mln. Dzięki temu KD pozostają jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych w Polsce.

Kolejny rekord to wspaniały prezent na dziesiąte urodziny spółki. Przyrost liczby przewiezionych pasażerów cieszy nas tym bardziej, że w minionych dwunastu miesiącach wzrost pracy przewozowej był relatywnie mały. Poza uruchomieniem wiosną nowej linii do Wojnowa i od połowy grudnia niewielką obecnością w Międzylesiu, przez cały rok jeździliśmy na tych samych trasach co w 2016 roku. Dodatkowo obsługiwaliśmy pasażerów w zasadzie taką samą liczbą pociągów jak rok wcześniej - nowoczesne Impulsy 45WE zaczęły regularnie kursować dopiero od grudniowego rozkładu jazdy, więc nie miały dużego wpływu na osiągnięty wynik. To daje też nadzieję, że nowy rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego – komentuje Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Szansą na dalszy wzrost zainteresowania pasażerów usługami dolnośląskiej spółki są nie tylko inwestycje w nowy tabor, dzięki któremu można podróżować w coraz bardziej komfortowych warunkach, ale także rozwój połączeń, w tym również transgranicznych. Od grudnia Koleje Dolnośląskie docierają do czeskiego Lichkova, zaś w tym roku planowane jest uruchomienie połączeń do Adršpachu i całorocznych do Kralovca.

Bezpieczeństwo, komfort, kompetentna i życzliwa obsługa oraz stale rozwijająca się siatka połączeń – to powody, dla których mieszkańcy regionu konksekwentnie wybierają kolej. Pociągi stały się dla Dolnoślązaków realną alternatywą i konkurencją dla ruchu samochodowego. Chcemy utrzytmać ten trend, aby Koleje Dolnośląskie wciąż były spółką wyznaczającą standardy, na którą inni przewoźnicy patrzą z podziwem – dodaje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
pasażer
  • Tomasz Budzyń – 29.01.2018

    Rekordy by pewnie większe były gdyby wreszcie reaktywowano linie Wrocław - Sobótka - Świdnica, Jelenia Góra - Karpacz / Kowary.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.