TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie z kolejnym wzrostem liczby pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.09.2018 12:55:06
Koleje Dolnośląskie z kolejnym wzrostem liczby pasażerów (źródło: KD)

Do końca sierpnia Koleje Dolnośląskie przewiozły 7 526 899 pasażerów, a to oznacza wzrost o aż 23,76% w porównaniu z poprzednim, analogicznym okresem.

Do końca sierpnia Koleje Dolnośląskie przewiozły 7 526 899 pasażerów, a to oznacza wzrost o aż 23,76% w porównaniu z poprzednim, analogicznym okresem.

Także z tej okazji na dworcu we Wrocławiu zorganizowano happening. Ale nie tylko. 22 września obchodzony był Światowy Dzień bez Samochodu, który wieńczył Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Koleje Dolnośląskie postanowiły ten okres nieco wydłużyć i zakończyć w szczególny sposób. 26 września na Dworcu Głównym we Wrocławiu pasażerowie KD zostali niezwykle uroczyście powitani na peronie.

Koleje Dolnośląskie po raz kolejny przygotowały specjalną niespodziankę dla swoich użytkowników. Pasażerowie pociągów z Jeleniej Góry oraz Węglińca mogli być zaskoczeni, kiedy wysiadając na peronie 4 wrocławskiego Dworca Głównego, zostali przywitani przez regionalnego przewoźnika muzyką i słodkościami. Kierując się w stronę wyjścia z peronu mogli zauważyć okazjonalny baner z napisem "Kochani pasażerowie dziękujemy, że jesteście z nami!".

Pasażerowie spieszyli się do pracy, czy szkoły, ale mimo wszystko stawali razem z nami na chwilę zasłuchani w jazzowe dźwięki kwartetu Klubu Vertigo. Tego poranka świętowaliśmy przedłużony Dzień bez Samochodu. To było uroczyste spotkanie, podczas którego chcieliśmy w wyjątkowy sposób podziękować naszym podróżnym. Było uroczyście: czerwony dywan, ścianka do zdjęć, balony i słodkości. Nasi pasażerowie zasługują na wszystko, co najlepsze - mówił Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
pasażer
Wrocław
dworzec