TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie z expressami premium
WROCLAW.PL InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 13:02:01 6 komentarzy
Koleje Dolnośląski z expressami premium

Urząd Marszałkowski i Koleje Dolnośląskie pracują nad wprowadzeniem przyspieszonych pociągów premium.

Urząd Marszałkowski i Koleje Dolnośląskie pracują nad wprowadzeniem przyspieszonych pociągów premium.

Mają to być ekspresy regionalne jeżdżące do największym miast regionu z prędkością 160 km/h. Obsługiwane najlepszymi pociągami. W przyszłości dostępny w środku przegląd prasy w wersji elektronicznej dla podróżnych, może kawa.

Tego typu ekspresy regionalne skrócą czas dojazdu do stolicy województwa dla mieszkańców obszarów położonych na jego obrzeżach. Poza tym planujemy reaktywację ruchu na kolejnych przejściach granicznych oraz dalsze poprawianie oferty na liniach już przez Koleje Dolnośląskie obsługiwanych – mówi Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pociągi mają łączyć wszystkie byłe miasta wojewódzkie (Jelenią Górę, Wałbrzych, Legnicę) oraz Kłodzko, Bolesławiec, Rawicz i inne w miarę możliwości technicznych, chodzi o przepustowość, czy odpowiednią prędkość na trasie. Pociągi premium według wstępnych obliczeń powinny być szybsze o kwadrans od normalnych połączeń. - Na początek byłyby to po 1-2 pary pociągów na danej linii z obsługą szczytów (rano do Wrocławia, po południu z Wrocławia) – mówi Piotr Rachwalski.

Co istotne taryfa obowiązująca w przyspieszonych pociągach ma być taka sama, jak w tych normalnych. Nie wykluczone, że w przyszłości lekko wyższa jednak tylko dla biletów jednorazowych, ale jak podkreśla przewoźnik nie chodzi tutaj o straszenie klientów ceną tylko przyciąganie ich najwyższą jakością.

Zachętą dla podróżnych do korzystania z pospiesznych pociągów ma być najlepszy tabor i najlepszy czas przejazdu. - Może kiedyś automat lub wózek z kawą czy aktualna prasa dostępna przez WIFI. Pożyjemy zobaczymy, zapytamy tez podróżnych czego by oczekiwali – zaznacza prezes KD.

Koleje Dolnośląskie Premium to na razie nazwa robocza. Ma nawiązywać do ogólnopolskiej sieci kolei dużych prędkości (KDP). Pierwsze ekspresowe połączenia mają być uruchomione jeszcze w tym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
dolnośląskie
 • realista – 12.01.2018

  Lepiej niech dyrek pogada z ludźmi bo jeszcze troche to sam bedzie musial wsiąść za stery. Dziadki z prów mu nie pomogą jeśli na nich liczy

 • mediafun – 12.01.2018

  byle szybko to uruchomili bo klientów na szybszą jazdę będzie sporo.Potoki podróżnych na liniach do Bolesławca przez Legnicę zapewnione i odwrotnie.. Podobnie Jelenia góra, Wałbrzych i Jaworzyna czekają na przyspieszone kursy, także Kłodzko w miarę możliwości technicznych bo tam te 160km/h to chyba nipredko

 • anarh – 12.01.2018

  słusznie

 • kolejFAN – 13.01.2018

  Premium sremium! Czy w tym kraju wszystko musi być pretensjonalnie głupie?!czesi mają SC Pendolino w cenie dla ludzi - u nas EIC PREMIUM SREMIUM. KD ? nazwijcie po prostu te pociagi Os przyspieszony.Albo RE jak w Niemczech czy Austrii (REX). bez bzdurnej podniety.

 • Przemo – 15.01.2018

  Popieram kolejFAN -jakieś bzdurne KDP.Mi się to odrazu z Kolejami Dużych Prędkości kojarzy.Wystarczyłoby KDx (Koleje Dolnośląskie Express).Każdy kurs króry nie zatrzymuje się na każdej stacji oznaczyć takim skrutem i pasażerowie będą wiedzieć że Os to osobowy z zatrzymaniami na każdej stacji i KDx czyli express z zatrzymaniami na wybranych stacjach.Może także być coś w stylu OsX (osobowy express) żeby ludzią nie robić mętliku w głowie.

 • mysikrólik – 16.01.2018

  Ludzie, nazwa jest naprawdę sprawą drugorzędną, przynajmniej na tym etapie. Najważniejsze, żeby to ruszyło.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!