TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie wypożyczyły od PESY Linka SA139-008
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2019 10:45:09 3 komentarze
Koleje Dolnośląskie wypożyczyły od PESY Linka SA139-008

Koleje Dolnośląskie uzupełniają swoją flotę pojazdów spalinowych. Z początkiem października wypożyczyły od PESY Linka SA139-008.

Koleje Dolnośląskie uzupełniają swoją flotę pojazdów spalinowych. Z początkiem października wypożyczyły od PESY Linka SA139-008.

Informację tę potwierdza nam Maciej Grześkowiak, szef PR bydgoskiego producenta. Skład został wypożyczony na kilka miesięcy – wyjaśnia.

Co ciekawe jednostka ma barwy innego przewoźnika samorządowego, który eksploatował go wcześniej. Stąd też będzie wyróżniał się na Dolnym Śląsku czerwono-białym malowaniem Kolei Wielkopolskich. Chyba, że Kolejom Dolnośląskim spodoba się na tyle, że postanowią zatrzymać go na dłużej, co wcale nie jest wykluczone.

Jednostka SA139-008 została wyprodukowana w 2014 roku, a więc jest rok starsza od czerech pojazdów tego typu, które są własnością Kolei Dolnośląskich.

Warto zaznaczyć, że obecnie wszystkie Linki zostały zagospodarowane i PESA nie ma już wolnych pojazdów tej serii.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Link
PESA
  • railman – 11.10.2019

    W KD jest wystarczająco dużo szynobusów, wystarczy obciąć kursy po Trzebnicach, Świdnicach, Wojnowach i innych wiochach, gdzie nikt nie jeździ. Robią "wieczne promocje" z biletami za pół darmo a potem muszą wynajmować szynobusy od innych. W KD nie liczą się z pieniędzmi podatników.

  • Gustaw – 11.10.2019

    Kto zapłaci za te fanaberie?? Może ci pasażerowie którym z dnia na dzień podwyższono cenę biletu Euronysa o 60 procent?!? Jakie jeszcze podwyżki wymyślą w KD żeby pokryć straty wynikające z nieumiejętnego gospodarowania taborem?

  • JakubAdamczyk – 11.10.2019

    A czy mieszkańcy Dolnego Śląska chociaż zobaczą ten szynobus tym razem? Czy tradycyjnie będzie woził powietrze po wrocławskich wiochach? Jak to drugie, to niech mieszkańcy owych wioch złożą się na sfinansowanie kosztów wynajmu tego szynobusu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !