TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie wynajmują tabor od PESY i Arrivy
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.10.2017 11:02:47 9 komentarzy
Koleje Dolnośląskie wynajmują tabor od PESY i Arrivy

Koleje Dolnośląskie wynajęły od partnerów biznesowych dwa spalinowe zespoły trakcyjne. Decyzja jest spowodowana chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Koleje Dolnośląskie wynajęły od partnerów biznesowych dwa spalinowe zespoły trakcyjne. Decyzja jest spowodowana chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Dwa szt-y należące do bydgoskiej firmy PESA oraz niemieckiej spółki Arriva zaczęły już wozić pasażerów samorządowego przewoźnika. Od bydgoskiego producenta wynajęty został Link SA139-010, który wcześniej woził pasażerów Kolei Wielkopolskich. Decyzja zarządu Kolei Dolnośląskich o dzierżawie pojazdów jest spowodowana uszczupleniem taboru spalinowego spółki w ostatnim czasie. Dwa nowoczesne spalinowe zespoły trakcyjne uczestniczyły w wypadkach spowodowanych przez kierowców, którzy wjechali pod koła pociągów na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Dodatkowo sześć z wykorzystywanych przez Koleje Dolnośląskie pociągów spalinowych musi przejść do końca roku zaplanowane wcześniej okresowe przeglądy techniczne. Bez takich przeglądów pojazdy nie mogłyby przewozić pasażerów.

Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań naszych pasażerów dlatego zdecydowaliśmy się w trybie pilnym na dzierżawę dwóch pojazdów ponieważ komfort podróżnych jest dla nas priorytetem. W najbliższym czasie Urząd Transportu Kolejowego w porozumieniu z producentem naszych pociągów wypowie się na temat składów uszkodzonych podczas kolizji drogowych. Mamy nadzieję, że oba pociągi jak najszybciej wrócą na dolnośląskie tory – zapowiedział Bogusław Godlewski, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie dysponują 25 spalinowymi zespołami trakcyjnymi, wyprodukowanymi głównie przez bydgoską firmę PESA. Koszt dzierżawy dwóch spalinowych składów przez spółkę wynosi 6 000 zł dziennie. Tabor samorządowego przewoźnika do końca roku zwiększy się również o 11 nowoczesnych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Każdy z nowych pociągów będzie mógł jednorazowo przewieźć nawet 500 osób. Pierwsze dwa składy zaczną wozić pasażerów już od 3 października na trasie Wrocław Główny – Jelenia Góra – Szklarska Poręba.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
 • kka – 02.10.2017

  Od Arrivy jaki SZT został wynajęty?

 • Cyprian – 02.10.2017

  Nareszcie, bardzo dobra wiadomość.

 • Krzysztor – 02.10.2017

  Z Arrivy przyjechal SA134-001

 • a – 02.10.2017

  Arriva powinna pożyczać MRówy a nie SA.

 • D – 02.10.2017

  Chcesz, to pożycz od nich MR/MRD. Raczej nie odmówią.

 • PLati – 04.10.2017

  Śmiem twierdzić że MR jest dużo wygodniejszy niż SA 134, czy SA106. I to nie tylko mo je zdanie.

 • vv – 04.10.2017

  Jak zobaczyłem w necie foty, że Link Wielkopolski przybył do Wrocławia to miałem nadzieje, że zasili KD i jak widać tak się stało.

 • fiat – 07.10.2017

  Tak to jest jak sie nie ma rezerwy i jeździ na styk. Dla mnie 3 pojazdy w tym dwa kolzamy to nie rezerwa

 • realista – 03.11.2017

  Panie rzecznik oczekiwania są takie aby pociąg jechał a nie guma. Spalinówek już dawno brakowało. I nie wciskajcie ludziom kitu że na kudowie remonty robią tylko mówcie prawde. Nie mamy czym jeździć. W balona to wy możecie sobie grać z pocztą pantoflową a nie pasazerami. Pozdrawiam beton z węglińca.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!