TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie też dostają mniej niż Przewozy Regionalne
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.02.2017 09:57:49 9 komentarzy
Koleje Dolnośląskie też dostają mniej niż Przewozy Regionalne

Wczoraj na łamach InfoRail.pl przedstawiliśmy stawki, jakie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego płaci Kolejom Małopolskim i Przewozom Regionalnym. Dziś pora na Dolny Śląsk.

Wczoraj na łamach InfoRail.pl przedstawiliśmy stawki, jakie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego płaci Kolejom Małopolskim i Przewozom Regionalnym. Dziś pora na Dolny Śląsk.

Jak informuje wicemarszałek Jerzy Michalak dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego koszt jednego przejechanego kilometra przez pociąg Kolei Dolnośląskich to 21,86 zł, zaś Przewozów Regionalnych to 26,79 zł.

Przy milionach pociągokilometrów rocznie to olbrzymia różnica, za którą płacimy my wszyscy ? komentuje Jerzy Michalak. Dolnoślązacy nie powinni ponosić takich kosztów. Można robić świetną i tanią spółkę przewozową. Pokazaliśmy to na Dolnym Śląsku - dodaje.

Przypomnijmy, że Przewozy Regionalne nadal nie podpisały umowy na Dolnym Śląsku. Kolejarze z tamtejszego Oddziału grożą strajkiem.

Nieprawdą jest, że Przewozy Regionalne nie przyjęły naszej oferty. POLREGIO wycofały się z własnej ? twierdzi Jerzy Michalak. I dodaje, że wskazują na to wszystkie dokumenty i pisma urzędowe. Nieprawdą jest, że Koleje Dolnośląskie są faworyzowanym przez nas monopolistą na Dolny Śląsk. To Przewozy Regionalne przewożą rocznie więcej pasażerów (12,5 mln przy 7,3 mln pasażerów KD). To Przewozy obsługują o wiele bardziej dochodowe linie ? twierdzi dalej Michalak.

Wicemarszałek informuje też, że po miesiącu ciszy ze strony zarządu POLREGIO wczoraj przyszło pismo z propozycją dofinansowania większą o kolejne 4 miliony złotych. Nie możemy się na to zgodzić ? dodaje Michalak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Przewozy Regionalne
Dolnośląskie
 • relista – 03.02.2017

  Ściema UM trwa nadal dochodowe linie mają PR.Umowy nie podpisały PR z UM a może odwrotnie.Do Rawicza jeżdżą KD,a PR jeden pociąg na postój nocny bo duże koszta dla KD stać 5-ć godzin do powrotu. Ściema jak z za wschodniej granicy.Brawo.

 • gutek – 03.02.2017

  mając nowy tabor KD nie ponoszą kosztów serwisowania dlatego są tańszym przewożnikiem-nie może być inaczej zakończenia gwarancjido chwili

 • TomTom – 03.02.2017

  Ponoszą ponoszą. Ostatnio płacą całkiem słone pieniądze za rewizję składów spalinowych. Za P3 Impulsów też już muszą płacić. PR mają znacznie większe wpływy z biletów, bo jeżdżą na frekwencyjnych magistralach. KD oprócz świetnych frekwencyjnie linii do Węglińca, Jeleniej Góry i Rawicza (tu wspólnie z PR) obsługują mnóstwo linii na których potoki pasażerskie są niewielkie.PR są po prostu horrendalnie drogie.

 • No kto? – 03.02.2017

  A kto broni PR kupić sobie nowe pociągi?

 • Tomek – 03.02.2017

  @No kto?odpowiedź: mentalność:)

 • podróżójącypoEUROPIE – 03.02.2017

  PR Spadaj z Dolnego Śląska . POLRegio jest drogie przez Związki zawodowe a szczególnie przez\ Pisowską Solidarność .Ona sieje zamęt wśród kolejarzy . A po drugie czemu mieszkańcy Dolnego Śląska mają dopłacać do przewozów kolejowych w innych województwach

 • zenek – 03.02.2017

  To niech nie jeżdżą do innych województw.

 • KD – 05.02.2017

  podróżującypoEUROPIEGówno wiesz gówno widziałeś a po europie to pewnie po mapie jeździłeś,Nie masz pojęcia o finansowaniu pociągów to nie pisz bzdur, żaden Dolnoślązak nie płaci za to że pociąg jedzie np. do Zielonej Góry z Wrocławia , oboje Marszalkowie płacą proporcjonalnie do długości trasy w swoim województwie.

 • Admc – 07.02.2017

  Za czasów PR jak do Lwówka zepsuł się szynobus to jechała lokomotywa z dwoma wagonami. Za czasów KD jeździł mały busik wynajęty od pana Zenka z Siedlęcina, nawet wtedy gdy szynobusy były sprawne tylko były przenoszone na inne linie. Nie chcemy takich "tańszych" KD!!! KD zamiast wyremontować linie kolejowe wprowadzają busy na kolejnych liniach (Lwówek, Karpacz, Stronie Śląskie, Bolesławiec). Chcemy kolei tam gdzie są tory a nie Busów Dolnośląskich!!! KD do piachu!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!