TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie pojadą do Skalnego Miasta
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.03.2018 18:36:27
Koleje Dolnośląskie pojadą do Skalnego Miasta

Od 28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchamiają kolejne połączenie transgraniczne.

Od 28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchamiają kolejne połączenie transgraniczne.

Przewoźnik podał, że bezpośrednio z Wrocławia lub Wałbrzycha będzie można w weekendy dojechać rano do Skalnego Miasta i wrócić w godzinach wieczornych. Warto w ten sposób, aktywnie spędzać czas, podróżując koleją – zachęcają Koleje Dolnośląskie. Pociągi będą kursować na trasie Wrocław - Wałbrzych - Mieroszów - Mezimesti – Adrspach. Czas przejazdu to niecałe 3 godziny. Rozkład jazdy wygląda następująco:

Wrocław Gł. 5:46

Wałbrzych Miasto 7:04

Mezimesti 8:07

Adrspach 8:45

(czas przejazdu 2:59)

Adrspach 18:50

Mezimesti 19:18

Wałbrzych Miasto 20:28

Wrocław Główny 21:32

(czas przejazdu 2:42)

Pociągi będą kursować do pierwszego weekendu września.

Jak podał wicemarszałek Jerzy Michalak inicjatywa uruchomienia połączenia wyszła z urzędu marszałkowskiego. W lipcu zeszłego roku spotkaliśmy się z moim odpowiednikiem z Kraju Hradeckiego Hetmanem Cervickiem – stwierdził Michalak. Połączenia formalnie będzie obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie. Za bilet zapłacimy 48 zł w dwie strony z Wrocławia (bilet ważny dwa dni), analogicznie 16 zł z Wałbrzycha. Dzieci do 6 roku życia pojadą bezpłatnie, a do 15 lat z 50% zniżki.

Jak poinformował wicemarszałek Jerzy Michalak trwają też prace nad przedłużeniem połączenia do Lichova do Usti nad Orlica.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Wrocław
Czechy
Wałbrzych
dolnośląskie
  • Kamil Płatos – 01.04.2018

    Przeglądałem różne oferty KD i mam pytanie: czy jest jakaś oferta na którą można by było jechać KD z Wrocławia i potem pozwiedzac północne Czechy? Bo niby tak, jest bilet weekendowy na sieć KD plus dopłata na Czechy, ale oferta na Czechy obejmuję wjazd z Polski tylko liniami od Międzylesia i Szklarskiej Poręby. Natomiast linia od Lubawki i nowe połączenie od Mieroszowa nie jest ujete w bilecie na Czechy za 19zl. Oferta Polregio- Turystyczny+Czechy też tych linii nie obejmuje (zasięg w Czechach ma praktycznie ten sam). Czyli na tę chwilę trzeba miec jednorazówkę do Ardspachu i osobno Turystyka+CD lub inna czeską ofertę. Troche lipa. Powinni to rozszerzyć na inne swoje linie do Czech. Tak żeby można było np. wjechać przez Mieroszów a wyjechać przez Szklarską/Międzylesie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.