TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie narzekają na ceny taboru. I zerkają na zagranicznych producentów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.10.2019 11:45:19
Koleje Dolnośląskie narzekają na ceny taboru. I zerkają na zagranicznych producentów

Koleje Dolnośląskie szykują się do zakupu składów. Otwierają drzwi dla dostawców spoza Europy - informuje w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Koleje Dolnośląskie szykują się do zakupu składów. Otwierają drzwi dla dostawców spoza Europy - informuje w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Jak podaje gazeta, samorządowa spółka chce kupić elektryczne i spalinowe pojazdy szynowe. "PB" przypomina, że wiosną spółka unieważniła przetarg na 11 składów, ponieważ oferty Pesy i Newagu okazały się za drogie. Firma przeprowadziła dialog techniczny i szykuje się do ogłoszenia nowego przetargu.

Jak czytamy w artykule, "Koleje Dolnośląskie zapewniają, że są otwarte na konkurencję".

Rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak powiedział gazecie, że ceny nowego taboru w kraju wzrosły w ostatnim czasie w sposób zaskakujący. "Obserwując propozycje dostawców azjatyckich, można dostrzec szanse na rozwój konkurencyjności w branży taborowej. Ogłaszając przetarg, będziemy liczyć na mnogość i wysoką konkurencyjność propozycji dostawców. Każda oferta zostanie obiektywnie oceniona zgodnie z obowiązującym prawem i oczekiwaniami spółki. Kraj pochodzenia nie będzie miał znaczenia" - zapewnił rzecznik, cytowany w artykule.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
tabor
 • Paweł Pasternak – 17.10.2019

  Oby "zagranicznych" oznaczało Siemensy, Alstomy i Stadlery, a nie jakieś Chińczyki...

 • Zenon Zenonski – 17.10.2019

  Ale przecież im właśnie o nich chodzi. Oby to tylko było CRRC

 • Michał Korpacz – 18.10.2019

  Wszystko drożeje. To co się spodziewali? Podatki u Nas drogie jak cholera więc się wcale nie dziwię.

 • Michał Piotr Sumisławski – 18.10.2019

  koleje dolnośląskie to śmiech na sali.

 • Paweł Gawiński – 18.10.2019

  Pesa ma wolne składy na sprzedaż, może obniżą cenę

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.