TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie mają tramwaj
InfoTram.pl - Opublikowano: 31.08.2018 12:28:30
Koleje Dolnośląskie mają tramwaj (foto: KD)

Od kilku dni po wrocławskich torowiskach kursuje tramwaj w kolorystyce charakterystycznej dla Kolei Dolnośląskich.

Od kilku dni po wrocławskich torowiskach kursuje tramwaj w kolorystyce charakterystycznej dla Kolei Dolnośląskich.

“Poznaj Dolny Śląsk z naszymi Kolejami" to hasło zachęcające mieszkańców miasta do skorzystania z usług regionalnego przewoźnika.

- Tramwaj w barwach Kolei Dolnośląskich to forma zaproszenia mieszkańców Wrocławia do skorzystania z naszych usług. Nie ukrywam, że zależy nam na tym, aby jeszcze więcej osób wybierało pociąg jako codzienny środek transportu do szkoły, czy pracy, ale również w weekendy, zwiedzając region - mówi Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich

Warto podkreślić, że z usług Kolei Dolnośląskich z roku na rok korzysta coraz więcej pasażerów. Regionalny przewoźnik regularnie pobija kolejne rekordy - w 2017 roku KD przewiozły 9,4 mln pasażerów, co dało wynik o prawie 2 mln wyższy niż w roku poprzednim. Dodatkowo w maju br. z usług KD skorzystało ponad milion pasażerów.

- Bardzo cieszy nas fakt, że Dolnoślązacy konsekwentnie wybierają kolej. Łatwo zauważyć, że każdy kolejny miesiąc czy rok, to większa liczba pasażerów korzystających z usług Kolei Dolnośląskich - mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Ważnym elementem dolnośląskiej spółki jest również rozwój kolei aglomeracyjnej na terenie miasta, co ma olbrzymi wpływ nie tylko na Wrocław, ale również na cały nasz region - dodaje.

Pociągi Kolei Dolnośląskich kursują niemal po całym województwie, co umożliwia mieszkańcom oraz przyjezdnym zwiedzić bardzo dokładnie region Dolnego Śląska, który uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Kursujące pojazdy to jedne z najnowocześniejszych w kraju, wyposażone w wiele dodatkowych elementów, które wpływają na komfort podróży, w tym: elektryczne gniazdka, klimatyzację oraz toalety.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Wrocław
 • Jakub Żywno – 31.08.2018

  Chyba reklamę na tramwaju.

 • Struzik Konrad – 31.08.2018

  od 3 miesięcy po Poznaniu kursuje Siemens Combino w malowaniu Kolei Wielkopolskich

 • Krzysztof Pogłódek – 31.08.2018

  Tylko patrzeć jak wskoczy ma tory i pomknie np do walbrzycha😂😂😂

 • Julia Marciniak – 02.09.2018

  Julia Deisenberg 😂😂😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.