TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie kupią szynobusy. Używane
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.02.2018 12:00:38 2 komentarze
Koleje Dolnośląskie kupią szynobusy. Używane

Koleje Dolnośląskie zapowiedziały zakup kolejnych jednostek spalinowych. Ale, i tu być może niespodzianka, używanych.

Koleje Dolnośląskie zapowiedziały zakup kolejnych jednostek spalinowych. Ale, i tu być może niespodzianka, używanych.

To kolejna taborowa decyzja przewoźnika, po tej, dotyczącej sprzedaży dwóch SA109, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Koleje Dolnośląskie chcą kupić właśnie dwa pociągi spalinowe, najprawdopodobniej serii SA134 lub SA139, a więc takie, które są już obecnie we flocie przewoźnika. Jest to podejście czysto praktyczne do tematu. Maszyniści bowiem znają już takie pociągi i nie muszą przechodzić dodatkowych szkoleń. Co więcej używane jednostki można pozyskać szybciej, a firmie zależy na czasie. Boryka się bowiem z problemami taborowymi w zakresie jednostek właśnie spalinowych.

Nowozakupione szt- mają nieć nie więcej niż 3 lata. Przewoźnik będzie wymagał wyposażenia, takiego jak: wi-fi, klimatyzacja czy toalety z obiegiem zamkniętym.

Na każdy pociąg Koleje Dolonośląskie chciałyby wydać około 10 mln zł. Ostatecznie cenę będą proponować firmy, które wystartują w przetargu. Pieniądze na zakup jednostek mają pochodzić z kredytu. Na torach mają, według założeń przewoźnika, pojawić się już w połowie roku. Pojadą z Wrocławia do Trzebnicy i z Wrocławia przez Świdnicę do Dzierżoniowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
dolnoślaskie
szt
  • DarekP – 13.02.2018

    Ciekawe zestawienie:- chcemy SA134/SA139 (Pesa, ew. Pesa+MM, ale to w końcu jedno)- czekamy na oferty od firm startujących w przetargu.

  • tommy – 14.02.2018

    KD SZTy są bardzo potrzebne, także powinni sprawnie się z Pesą dogadać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !