TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie inwestują w bezpieczeństwo podróżnych
KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2017 13:00:18
Koleje Dolnośląskie inwestują w bezpieczeństwo podróżnych (foto: KD)

Zacznie się od kilkunastu osób, a skończy na całej kadrze. Koleje Dolnośląskie rozpoczęły szkolenia pracowników z udzielania pierwszej pomocy, w tym z obsługi defibrylatorów.

Zacznie się od kilkunastu osób, a skończy na całej kadrze. Koleje Dolnośląskie rozpoczęły szkolenia pracowników z udzielania pierwszej pomocy, w tym z obsługi defibrylatorów. Akcja odbywa się w ramach inicjatywy "Koleje Dolnośląskie od serca".

Koleje Dolnośląskie zatrudniają ponad 600 pracowników i chcą, aby każdy z nich potrafił udzielić pierwszej pomocy. Spółka zorganizowała szkolenie, w ramach którego 13 kolejarzy poznało reguły postępowania w przypadku zatrzymania akcji serca, w tym zasady obsługi defibrylatorów AED. czyli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Osoby te jednocześnie stały się instruktorami, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z całą kadrą regionalnego przewoźnika.

Bezpieczeństwo naszych pasażerów to dla nas priorytet, dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowe szkolenia. Położyliśmy nacisk na obsługę defibrylatorów AED, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ludzie czasami się ich obawiają. Tymczasem są to urządzenia bardzo proste w obsłudze, a od ich użycia może zależeć czyjeś życie. Po zatrzymaniu akcji serca mamy dosłownie chwilę na podjęcie działań, które mogą kogoś uratować. W tym czasie nie zdąży przyjechać karetka, dlatego tak ważna jest natychmiastowa reakcja – mówi Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie dysponują najnowszym sprzętem odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zadziała on przy minusowej temperaturze oraz na mokrej powierzchni. Jest bardzo intuicyjny i problemów z jego obsługą nie powinni mieć ani dorośli, ani dzieci.

Akcja "Koleje Dolnośląskie od serca" ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróżujących pociągami na Dolnym Śląsku. Do tej pory w ramach inicjatywy defibrylatory zamontowano na dworcach w Legnicy oraz Jeleniej Górze, a także we wszystkich nowych Elektrycznych Zespołach Trakcyjnych, które pojawią się na torach już jesienią. Wkrótce w AED zostanie wyposażony każdy pociąg Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie to działająca od 2007 roku jedna z najdynamiczniej rozwijających się Spółek kolejowych w kraju. Rocznie przewożą ponad 7 milionów pasażerów. Dzięki stałemu rozwojowi Kolei Dolnośląskich na po torach regionu jeździ obecnie więcej pociągów niż kiedykolwiek w historii. Znakiem firmowym należących do samorządu województwa kolei są komfortowe warunki podróży w nowoczesnych pociągach z profesjonalną obsługą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.