TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Austriackie chcą kupić nawet 95 piętrowych ezt-ów
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.05.2019 09:42:58
Koleje Austriackie chcą kupić nawet 95 piętrowych ezt-ów (foto: OBB)

Austriackie Koleje ÖBB ogłosiły przetarg na dostawę 95 dwupokładowych ezt-ów w trzech różnych wersjach.

Austriackie Koleje ÖBB ogłosiły przetarg na dostawę 95 dwupokładowych ezt-ów w trzech różnych wersjach.

Przewoźnik chce kupić do składów 60 o długości 160 m długości, do 30 o długości 105 m oraz 5 o długości 135 m. W przetargu wymagane są również dwa różne warianty prędkości: 160 km/h lub 200 km/h. Jest również opcja na 30-letnie utrzymanie pociągów oraz na dostawę dodatkowych wagonów, aby zwiększyć długość krótszych ezt-ow w późniejszym terminie.

Umowa ramowa byłaby ważna przez 10 lat, a termin składania ofert na przetarg upływa 31 maja 2019 r. Nowe ezt-y zastąpią istniejącą flotę dwupokładowych zestawów push-pull, które są eksploatowane przez ÖBB i City Airport Train (CAT), która jest spółką zależną ÖBB. Pięć 135-metrowych pociągów będzie prawdopodobnie wykorzystywanych przez tę ostatnią.

ÖBB opublikowały również przetarg na zakup 17 używanych dwupokładowych pociągów o prędkości 200 km/h, po tym jak pojawiły się informacje o możliwej sprzedaży takich jednostek przez Westbahn. ÖBB potwierdziły jednak, że nie realizują już tych planów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
OBB
ezt
Austria
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.