TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleją nieco taniej (tuż) za granicą V: Na narodeniny v prvej triede
ZSSK Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 24.07.2017 12:49:58
Tak można pojeździć w urodziny / fot. ZSSK

Kolejna część cyklu, w którym przybliżymy ciekawe oferty taryfowe na połączenia na przygranicznych obszarach naszych sąsiadów. Dziś Na narodeniny v "jednotke", czyli jedziemy wygodnie nie tylko po przygranicznych terenach Słowacji

Kontynuujemy cykl, w którym przybliżymy ciekawe kolejowe oferty taryfowe naszych sąsiadów, zwłaszcza w regionach graniczących z Polską. Dziś specjalna słowacka oferta urodzinowa, która nie ma oficjalnej nazwy, ZSSK określa ją Na narodeniny v "jednotke" lub Na narodeniny v prvej triede. Zgodnie z nazwą, w swoje urodziny pojedziemy na niej bez dopłaty w pierwszej klasie. Ale nie w każdym pociągu!

• Pociągi ZSSK posiadające klasę I na terenie Słowacji, poza pociągami IC

• W cenie biletu na 2 kl. można jechać 1 kl.

• Obowiązuje w dzień urodzin posiadacza biletu (00:00-24:00)

• Jeżeli w danym pociągu obowiązuje miejscówka, to trzeba ją wykupić, może być to także miejscówka na miejsce do leżenia lub kuszetkę (byle w granicach Słowacji)

• Należy pokazać kontrolującemu bilety dowód osobisty, w przypadku dziecka do 15 r.ż. dowolny inny stosowny dokument (ZSSK nie precyzuje tego)

• Nie można łączyć tej promocji z uprawnieniami do "darmowych" przejazdów na Słowacji (tj. jeśli ktoś posiada uprawnienie do darmowych przejazdów w 2 kl. ZSSK, co jest możliwe także dla Polaków, to nie pojedzie w dzień urodzin za darmo w 1 kl.)

• Szczególnie dużo pociągów kwalifikujących się do tej oferty jedzie główną magistralą Słowacji, a więc przez graniczące z Polską kraje żyliński i preszowski - np. przez Liptovský Mikuláš czy stację Poprad-Tatry

• Nie ma limitów liczby biletów, zakup w dowolny sposób

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleją nieco taniej tuż za granicą
Słowacja
promocja