TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleją nieco taniej (tuż) za granicą V: Na narodeniny v prvej triede
ZSSK Tomasz Larczyński, TransInfo - Opublikowano: 24.07.2017 12:49:58
Tak można pojeździć w urodziny / fot. ZSSK

Kolejna część cyklu, w którym przybliżymy ciekawe oferty taryfowe na połączenia na przygranicznych obszarach naszych sąsiadów. Dziś Na narodeniny v "jednotke", czyli jedziemy wygodnie nie tylko po przygranicznych terenach Słowacji

Kontynuujemy cykl, w którym przybliżymy ciekawe kolejowe oferty taryfowe naszych sąsiadów, zwłaszcza w regionach graniczących z Polską. Dziś specjalna słowacka oferta urodzinowa, która nie ma oficjalnej nazwy, ZSSK określa ją Na narodeniny v "jednotke" lub Na narodeniny v prvej triede. Zgodnie z nazwą, w swoje urodziny pojedziemy na niej bez dopłaty w pierwszej klasie. Ale nie w każdym pociągu!

• Pociągi ZSSK posiadające klasę I na terenie Słowacji, poza pociągami IC

• W cenie biletu na 2 kl. można jechać 1 kl.

• Obowiązuje w dzień urodzin posiadacza biletu (00:00-24:00)

• Jeżeli w danym pociągu obowiązuje miejscówka, to trzeba ją wykupić, może być to także miejscówka na miejsce do leżenia lub kuszetkę (byle w granicach Słowacji)

• Należy pokazać kontrolującemu bilety dowód osobisty, w przypadku dziecka do 15 r.ż. dowolny inny stosowny dokument (ZSSK nie precyzuje tego)

• Nie można łączyć tej promocji z uprawnieniami do "darmowych" przejazdów na Słowacji (tj. jeśli ktoś posiada uprawnienie do darmowych przejazdów w 2 kl. ZSSK, co jest możliwe także dla Polaków, to nie pojedzie w dzień urodzin za darmo w 1 kl.)

• Szczególnie dużo pociągów kwalifikujących się do tej oferty jedzie główną magistralą Słowacji, a więc przez graniczące z Polską kraje żyliński i preszowski - np. przez Liptovský Mikuláš czy stację Poprad-Tatry

• Nie ma limitów liczby biletów, zakup w dowolny sposób

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleją nieco taniej tuż za granicą
Słowacja
promocja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.