TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolej linowa na Zbójnicką Kopę znowu kursuje
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 28.12.2018 19:35:23
Kolej linowa na Zbójnicką Kępę znowu kursuje (foto: MR)

Kolej linowa na Zbójnicką Kopę w Szczyrku od piątku znów wywozi narciarzy – poinformował Krzysztof Brożyna ze Szczyrk Mountain Resort.

Kolej linowa na Zbójnicką Kopę w Szczyrku od piątku znów wywozi narciarzy – poinformował Krzysztof Brożyna ze Szczyrk Mountain Resort.

Wyciąg, który został oficjalnie otwarty tydzień temu, w Wigilię się zatrzymał. GOPR ewakuowało z trasy ponad 20 osób.

"Po pozytywnej decyzji komisji transportowego dozoru technicznego kolej została dopuszczona do eksploatacji i od piątkowego rana funkcjonuje" – powiedział.

Wyciąg na Zbójnicką Kopę to najnowsza inwestycja SMR. Narciarze są wywożeni sześcioosobowymi kanapami, które mają osłony przed wiatrem i podgrzewane siedzenia. Trasa liczy blisko 1,7 tys. m. W ciągu godziny na górę wyjedzie 2 tys. osób.

W Wigilię wyciąg stanął. "Przyczyną zatrzymania było gwałtowne oblodzenie liny, które nastąpiło w wyniku bardzo wysokiej wilgotności powietrza i padającego deszczu. Jednocześnie w ciągu godziny temperatura spadła ok. 6 st., od 0 do -6 st. (…) Sytuacja była nie do przewidzenia. Zadziałały systemy bezpieczeństwa, które unieruchomiły kolej. One reagują przy takich anomaliach. Żeby uniknąć wychłodzenia narciarzy podjęta została decyzja o ich ewakuacji z kanap kolejki" – powiedział Brożyna.

W piątek warunki śniegowe na trasach w Szczyrku były dobre. Utrzymywała się jednak spora wilgotność. Termometry w dolinie wskazywały 3 st., a w partiach szczytowych 0 st. Widoczność ograniczała mgła.

SMR oprócz kolei wybudował przed obecnym sezonem również 700-m trasę, która połączyła Zbójnicką Kopę z należącą do Centralnego Ośrodka Sportu nartostradą Ondraszek. W ten sposób ośrodki zostały połączone w obu kierunkach. Dotychczas można było jedynie zjechać ze Skrzycznego w kierunku Hali Skrzyczeńskiej. Żeby jednak wrócić na trasy COS, narciarze musieli podchodzić pod górę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kolej linowa
Szczyrk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.