TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Knorr-Bremse zajmie się systemami hamulcowymi ED250
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2019 11:45:16
Knorr-Bremse zajmie się systemami hamulcowymi ED250

Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce.

Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce.

Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, przeglądy podzespołów hamulcowych oraz kompleksową obsługę serwisową 20 pojazdów Pendolino ED250. W ramach przeglądów przeprowadzane będą czyszczenie, montaż oraz demontaż podzespołów hamulców, wymiana uszczelnień, wymiana lub regeneracja elementów składowych zgodnie z dokumentacją Knorr-Bremse, który jest również pierwszym wykonawcą systemów hamulcowych w Pendolino.

Umowa ramowa została podpisana 18 grudnia 2019 roku i obejmuje okres współpracy przewidziany na 13 lat.

Pociągi Pendolino od samego początku są serwisowane w Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) prowadzonym przez Alstom, zlokalizowanym w Olszynce Grochowskiej w Warszawie.

Jesteśmy dumni, że wiodący dostawca układów hamulcowych stał się naszym stałym partnerem. Dzięki temu możemy zagwarantować zarówno właścicielowi, jak i użytkownikom Pendolino serwis oraz najwyższą jakość podzespołów, co przekłada się również na bezpieczeństwo. Długoterminowy kontrakt pozwala nam również na obsługę serwisową Pendolino na najwyższym możliwym poziomie przy optymalnych, z góry określonych kosztach – powiedział Artur Fryczkowski, Prezes Alstom Polska.

Podpisana umowa pomiędzy Alstom i Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska jest dowodem strategicznego partnerstwa obu firm na polskim rynku ukierunkowanego na budowanie kompleksowej serwisowej oferty dla utrzymania pojazdów szynowych, będących w eksploatacji na naszym rynku. Niezawodne funkcjonowanie taboru produkcji Alstom z urządzeniami produkcji Knorr-Bremse eksploatowanego przez PKP Intercity jest celem podstawowym naszych organizacji. Z dumą i satysfakcją podpisywaliśmy tę umowę – stwierdził Jacek Biłas, prezes zarządu Knorr-Bremse Systemy Kolejowe Polska Sp. z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
PKP Intercity
Pendolino
naprawa
Knorr Bremse