TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kłopoty PKP SKM z biletomatami, monety sprzed denominacji
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2017 11:24:46
Kłopoty PKP SKM z biletomatami, monety sprzed denominacji

SKM zawiadamia policję o próbach okradania biletomatów – poinformował Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM w Trójmieście.

SKM zawiadamia policję o próbach okradania biletomatów – poinformował Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM w Trójmieście.

Na początku września do kasjerek SKM zaczęli zgłaszać się podróżni, którzy kupowali bilety w biletomatach. Gdy płacili monetami pięciozłotowymi, zamiast reszty w bilonie, z urządzeń wypadały stare monety sprzed denominacji, wycofane z obiegu w 1995 roku. Były do nich przyklejone paski folii, które miały je dociążyć, tak, aby waga była identyczna z obecnie używanymi pięciozłotówkami.

Do wczoraj (czyli do 10-ego października) odnotowaliśmy 174 przypadki prób płacenia tak spreparowanymi monetami. W związku z tym komendant Służby Ochrony Kolei SKM w Trójmieście złoży dziś zawiadomienie o popełnionym przestępstwie – poinformował przewoźnik.

Aby uniemożliwić ten proceder, tymczasowo zablokowana została możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi. Trwa kalibracja czytników biletomatów. Ma ona wyeliminować możliwość płacenia innymi monetami, niż te, które są w oficjalnym obiegu. Kalibracja i testy potrwają kilka dni. Po ich zakończeniu i upewnieniu się, że biletomaty już nie przyjmują "fałszywek" PKP SKM przywróci możliwość płacenia pięciozłotówkami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
biletomat
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.