TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kłodzko Miasto zostanie przebudowane
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 11.06.2018 17:18:35
Kłodzko Miasto zostanie przebudowane (foto: PKP PLK)

Spółka PKP PLK podpisała w poniedziałek we Wrocławiu umowę na przebudowę przystanku Kłodzko Miasto. Wartość inwestycji to blisko 60 mln zł, a przebudowa ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 roku.

Spółka PKP PLK podpisała w poniedziałek we Wrocławiu umowę na przebudowę przystanku Kłodzko Miasto. Wartość inwestycji to blisko 60 mln zł, a przebudowa ma zakończyć się w drugim kwartale 2020 roku.

"Na terenie Dolnego Śląska ponad 300 mln przeznaczamy na budowę nowych i modernizacje dotychczasowych torów z całym wyposażeniem, czyli m.in. oświetleniem, dojściami dla niepełnosprawnych" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Jerzy Dul, dyrektor śląskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

Jak poinformował rzecznik PLK Mirosław Siemieniec, po przebudowie Kłodzko Miasto zmieni status z przystanku na stację. "Realizacja przedsięwzięcia usprawni ruch pociągów na kłodzkim węźle kolejowym. Poprawi się przepustowość linii w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. W 2020 roku na nowej stacji pociągi będą mogły rozpoczynać i kończyć jazdę" – powiedział.

W ramach inwestycji dobudowany zostanie nowy peron. Zmodernizowany zostanie też dotychczasowy peron oraz przejście pod torami.

Siemieniec dodał, że inwestycja obejmie też budowę dwóch torów stacyjnych oraz budowę i elektryfikację dwóch torów odstawczych. "Zamontowanych zostanie dziewięć nowych rozjazdów, które będą wyposażone w elektryczne ogrzewanie, zapewniające sprawne funkcjonowanie stacji w warunkach zimowych" - powiedział rzecznik. Dzięki przebudowie, ma zwiększyć się też ilość pociągów.

Wykonawcą inwestycji jest firma Infra SILESIA S.A. Jej wartość to blisko 60 mln. Wykonawca ma 23 miesiące na realizację inwestycji. Przebudowa przystanku kolejowego Kłodzko Miasto zostanie sfinansowana ze środków budżetowych.

Jak przypomniał Siemieniec, Kłodzko Miasto to druga, po Kłodzku Głównym przebudowana stacja w mieście. "Zostały tam zmodernizowane dwa perony, będą one wyposażone w nowe ławki, wiaty i lepsze znakowanie. Pomiędzy peronami będzie wybudowane przejście dla pieszych. Zmodernizowany zostanie także układ torowy, co pozwoli na przejazd ciężkich składów towarowych" - podał rzecznik. Termin realizacji Kłodzka Głównego to sierpień 2018 r., koszty tej inwestycji to 25 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kłodzko
przystanek
PKP PLK
  • Juho Kyntäjä – 11.06.2018

    A taki ładny mają trawnik na peronie 😉

  • Tomasz Wojtasik – 11.06.2018

    Polikwidować większość kolejowych spółek a w zamian za zaoszczędzone pieniądze kupić paliwo, kosiarkę i ogarnąć te wszystkie stacje które są zapuszczone chwastami i samosiejkami.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.