TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KIO oddaliła odwołanie Stadlera
- Opublikowano: 14.05.2018 17:49:39 4 komentarze
KIO oddaliła odwołanie Stadlerar

KIO oddaliła odwołanie Stadlera w przetargu na dostawę ezt-ów dla Pomorza. Dziś zostało wydane orzeczenie w tej sprawie.

KIO oddaliła odwołanie Stadlera w przetargu na dostawę ezt-ów dla Pomorza. Dziś zostało wydane orzeczenie w tej sprawie.

Producent twierdził, że terminy wskazane przez zamawiającego są za krótkie. Firma podkreślała, że składy, jakie chce kupić Pomorski Urząd Marszałkowski nie są standardowymi, stąd też na ich produkcję potrzeba więcej czasu. Jak podał czas produkcji ezt-a to 18 miesięcy. Czas wskazany przez zamawiającego na dostawę pierwszych pojazdów to 16 miesięcy (do 30 września 2019 r.). Stadler dodawał, że zważywszy na czas przeprowadzania postępowania przetargowe okres ten skróci się do 12 miesięcy. W związku z powyższym Stadler wnosił o wydłużenie terminów do 18, 19, 20, 21 i 22 miesięcy dla każdego z pięciu pojazdów, od podpisania umowy. Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy 5 ezt-ów. Zgodnie z dzisiejszym orzeczeniem KIO terminy dostaw pozostają bez zmian.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
 • sphinx – 14.05.2018

  "w przetargu na dostawę ezt-ów""jakie chce kupić Urząd Marszałkowski""Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy 5 ezt-ów."Same konkrety. Kto zamawia? Które województwo/który urząd marszałkowski?

 • Gall – 15.05.2018

  @sphinx masz wszystko w tytule, nie trzeba tego powtarzać.

 • pyrlander – 15.05.2018

  Wygląda na to, że Pomorze może liczyć na odzysk środków w postaci kar umownych za niedotrzymanie terminów. W takich warunkach na przetarg połakomi się producent znad Brdy, ale problem w tym, że zapłacą podatnicy.

 • jatal – 15.05.2018

  @ Gall - Masz pewność że tak było gdy pisał @sphinx? ============ @ pyrlander - wygląda na to że Pomorze liczy na Newag który "w bieżącej produkcji" ma pięcioczłonowce i tak jak np. w przetargu mazowieckim jest w stanie skrócić dostawę nawet do dziewięciu miesięcy.

 • Jan Kucharczyk – 17.05.2018

  Stadlerar xD

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.