TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kilometry rowerowych dróg w Ożarowie. Z RPO
InfoBike.pl - Opublikowano: 27.02.2019 14:30:21
Kilometry rowerowych dróg w Ożarowie. Z RPO

Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km dróg rowerowych.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie w ramach RPO WM 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisał 26 lutego marszałek Adam Struzik.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie w ramach RPO WM 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisał 26 lutego marszałek Adam Struzik.

-"Bardzo cieszę się z tego projektu. Gminy Stare Babice i Leszno to osnowa Parku Kampinoskiego. Dlatego Ożarów Mazowiecki od wielu już lat stara się inwestować w tę formę aktywności. Przybędzie łącznie 16 km ścieżek dla rowerzystów i biegaczy – jest to kolejny dobry przykład współpracy między gminami powiatu warszawskiego zachodniego. W Ożarowie długość ścieżek prawie się podwoi. Cały projekt pomyślany jest w ten sposób, aby za kilka lat skomunikować Ożarów z Warszawą, ale przede wszystko z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Łączymy przy tym dwa elementy: bezpieczeństwo i wygodę – powiedział burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz.

To dobra wiadomość dla amatorów wypraw rowerowych. Gmina Ożarów Mazowiecki w partnerstwie z gminami Leszno i Stare Babice wybuduje 20 km ścieżek rowerowych. Zadanie będzie realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WOF).

Prace budowlane obejmą m.in.: wykonanie niezbędnych robót ziemnych, przebudowę lub budowę niezbędnych instalacji, wykonanie nawierzchni i oznakowania, budowę krawężników oraz uporządkowanie terenu. Łącznie powstanie ponad 16 km ścieżek dla rowerów i blisko 4 km dróg, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. W gminie Ożarów Mazowiecki powstanie w sumie 6,2 km dróg, w gminie Leszno – 9,5 km, natomiast w gminie Stare Babice dwa odcinki drogi dla rowerów o łącznej długości 3,9 km.

Realizacja tego projektu wpłynie nie tylko na zmniejszenie ruchu samochodów osobowych, ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, ale też na zmniejszenie hałasu. Zwiększy się również bezpieczeństwo mieszkańców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
unia
Mazowieckie