TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca tira aresztowany po wjechaniu pod pociąg
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.04.2019 16:17:37
Kierowca tira aresztowany po wjechaniu pod pociąg (screen YT)

W poniedziałek sąd zadecydował o areszcie dla obywatela Ukrainy, który w piątek kierując tirem doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym na strzeżonym przejeździe kolejowym w Świebodzinie.

W poniedziałek sąd zadecydował o areszcie dla obywatela Ukrainy, który w piątek kierując tirem doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym na strzeżonym przejeździe kolejowym w Świebodzinie (Lubuskie) – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

"56-latek usłyszał ostatecznie zarzut spowodowania katastrofy w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości i doprowadzenia do zderzenia na zabezpieczonym przejeździe kolejowym z pociągiem towarowym. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 15 lat więzienia. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Świebodzinie przychylił się do wniosku prokuratora o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące" – powiedział PAP Fąfera.

Dodał, że mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy tirem, gdy włączone były na sygnalizatorach czerwone pulsujące światła, a następnie przełamał jeden szlaban. Bezpośrednio po kolizji z pociągiem sprawca nie chciał dobrowolnie poddać się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci zabrali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań.

Po dwóch godzinach od zdarzenia kierowca zgodził się na użycie alkotestu i wówczas ma on 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik zapowiedział, że w toku śledztwa zostaną wykonane przez biegłego badania retrospektywne mające na celu dokładne ustalenie stanu nietrzeźwości 56-latka w chwili samego zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek po godz. 18 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Świebodzinie na linii kolejowej nr 3 z Warszawy w kierunku Berlina. Kierowca tira staranował szlaban i wjechał na tory. Chwilę później w tira uderzył pociąg towarowy złożony z wielu cystern. Były one puste i nie doszło do zagrożenia dla środowiska. W wypadku nikt nie został ranny.

W skutek zdarzenia wykoleił się jeden z wagonów, uszkodzone zostały podkłady kolejowe i urządzenia sterowania ruchem. Również ciężarówka i jej naczepa zostały poważnie uszkodzone.

Ruch kolejowy w tym miejscu był całkowicie wstrzymany przez kilka godzin. Kolejarze wprowadzili komunikację zastępczą, a składy dalekobieżne były kierowane zmienioną trasą przez Czerwieńsk. Usuwanie wszystkich uszkodzeń zakończyło się w sobotę wieczorem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.