TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca na przejeździe zaatakował inspektorów UTK!
UTK InfoRail.pl - Opublikowano: 25.07.2019 10:26:54 1 komentarz
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras)

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego zostali zaatakowani przez kierowcę samochodu dostawczego.

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego zostali zaatakowani przez kierowcę samochodu dostawczego.

W środę, 24 lipca 2019 r. pracownicy UTK kontrolowali przejazd w Barwałdzie Górnym k. Kalwarii Zebrzydowskiej, na którym doszło w ostatnim czasie do wypadku. Kierowca wyrwał inspektorom aparat fotograficzny i zabrał kartę pamięci. Fizyczny atak na funkcjonariuszy publicznych jest niedopuszczalny i Urząd podejmie wszelkie kroki, by doprowadzić do ukarania sprawcy.

Inspektorzy UTK zostali zaatakowani w trakcie wykonywania czynności służbowych. Kontrolowali stan przejazdu, na którym w sobotę 20 lipca doszło do zderzenia samochodu z pociągiem. W czasie, gdy prowadzona była kontrola, w okolicy przejazdu zatrzymał się dostawczy Fiat. Kierowca miał pretensje o to, że na przejeździe ustawiony jest znak zakazujący wjazdu pojazdów ciężarowych o długości przekraczającej 5 metrów.

W trakcie rozmowy nadjechały dwa samochody ciężarowe. Pracownik urzędu postanowił udokumentować łamanie przepisów. To rozsierdziło kierowcę auta dostawczego, który uderzył inspektora UTK w rękę i wyrwał aparat fotograficzny, uszkodził urządzenie i wyjął z niego kartę pamięci. Pracownicy urzędu nie odnieśli większych obrażeń. Świadkami zdarzenia byli dwaj pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych.

Inspektorzy złożyli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Pracownicy UTK działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa, sprawdzali stan przejazdu kolejowego i spotkali się z niewytłumaczalną agresją. Nie może być żadnej tolerancji dla takiego zachowania – wszelkich przejawów agresji słownej i fizycznej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
przejazd kolejowy
 • Leszek Niedziółka – 25.07.2019

  Polska Policja Do dzieła.

 • Radosław Bibulski – 25.07.2019

  No jaja. Takie rzeczy tylko w 🇵🇱. Może to dawny ustawiacz zwolniony za ⛽ z pkp 😂

 • Michał Pawłowski – 25.07.2019

  Mój kraj taki piękny.

 • Kuba Opic – 26.07.2019

  UTK raczej też święte nie jest, ale nikt tego chyba nie widzi.

 • Diszyłbus – 27.07.2019

  Zdziczenie społeczeństwa i nic więcej. To temat na potężną pracę dla socjologów, aby wytłumaczyli rządzącym, że stan emocjonalny Polaków jest bardzo zły, się pogarsza i to jest wynik ich działań.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.