TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kiblem do Balic? Jest decyzja UTK
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.08.2019 09:08:25
Kiblem do Balic? Jest decyzja UTK

Przewozy Regionalne mogą zacząć konkurować z Kolejami Małopolskimi na trasie do krakowskiego lotniska Balice.

Przewozy Regionalne mogą zacząć konkurować z Kolejami Małopolskimi na trasie do krakowskiego lotniska Balice.

Jeśli zdecydują się, co wcale nie jest oczywiste, połączeń to wówczas pasażerowie będą mieli do dyspozycji kursy obsługiwane, a jakże, "kiblami". UTK przyznał otwarty dostęp na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny – Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Obsługa połączeń ma być realizowana pojazdami kolejowymi typu: EN57, EN57 (SPOT), EN71 i ED72. Koleje Małopolskie trasę tę obsługują nowoczesnymi Impulsami.

Decyzja obowiązuje na roczne rozkłady jazdy 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 i 2022/2023, z zachowaniem następujących warunków i zakresu wykorzystania dostępu do linii kolejowych:

1. Na wnioskowanej trasie Przewozy Regionalne mogą uruchomić do 12 par pociągów w dobie.

2. Połączenia realizowane na podstawie niniejszej decyzji stanowią uzupełnienie oferty przewozowej zapewnianej na obszarze województwa małopolskiego organizowanej przez właściwego organizatora publicznego transportu zbiorowego.

3. W przypadku prac modernizacyjnych i remontowych skutkujących zmniejszeniem zdolności przepustowej na odcinkach linii kolejowych przez które przebiega trasa pociągów ich kursowanie nie może powodować nieuruchomienia pociągów ważnych z punktu widzenia interesu społeczno-gospodarczego kraju.

4. Dopuszczalne jest zatrzymywanie się pociągów Przewozów Regionalnych na następujących stacjach: Wieliczka Rynek-Kopalnia, Wieliczka Park, Wieliczka Bogucice, Kraków Bieżanów Drożdżownia, Kraków Bieżanów, Kraków Prokocim, Kraków Płaszów, Kraków Zabłocie, Kraków Główny, Kraków Łobzów, Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica, Kraków Lotnisko.

Na razie uruchamiania komercyjnych pociągów Przewozom Regionalnym idzie opornie. Udało się wystartować jedynie z połączeniami do Zatoru i obsługą trasy Ostrowiec Św. – Wrocław. Połączeniom do lotniska Balice też nie wróżymy sukcesu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Przewozy Regionalne