TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice: Tramwaj uszkodził most kolejowy na dworcu Katowice
R. Piech - Opublikowano: 16.04.2008 19:39:24
Katowice: Tramwaj uszkodził most kolejowy na dworcu Katowice

Dzień 16 kwietnia w Katowicach zapamięta wielu. Liczne wypadki drogowe w tym i śmiertelne zostały przyćmione wypadkiem tramwaju linii 16, który uderzył w słup mostu kolejowego na katowickim dworcu.

Dzień 16 kwietnia w Katowicach zapamięta wielu. Liczne wypadki drogowe w tym i śmiertelne zostały przyćmione wypadkiem tramwaju linii 16, który uderzył w słup mostu kolejowego na katowickim dworcu. Wypadek miał miejsce około godziny 9, kiedy tramwaj linii 16 jadący w kierunku Brynowa zjeżdżając pod most wypadł na łuku z szyn i uderzył czołowo w pierwszy środkowy filar mostu kolejowego. Filar uległ całkowitej destrukcji w efekcie czego sparaliżowany został ruch tramwajów na odcinku do Brynowa. Pod mostem zabroniono również przejazdu samochodom. Uszkodzenie części mostu spowodowało także konieczność wyłączenia z ruchu peronu pierwszego na dworcu w Katowicach. W efekcie tego pociągi z Częstochowy i Warszawy musiały być kierowane na inne perony. To spowodowało wiele opóźnień pociągów, które jednak nie przekraczały 10 minut. Ścięty filar musi najpierw zostać uzupełniony, dopiero wtedy pociągi wrócą na peron pierwszy. Motorniczy tramwaju był trzeźwy, natomiast najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku był zły stan techniczny torowiska.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
Dworzec Katowice
Tramwaje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.