TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice: Mieli promować komunikację - spalili tramwaj
GAZETA WYBORCZA-KATOWICE - Opublikowano: 26.09.2019 09:49:14

Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty w swojej zajezdni. Atrakcją był płonący tramwaj

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Katowice- Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty w swojej zajezdni. Atrakcją był płonący tramwaj.

Dzień otwarty w zajezdni zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który ma promować komunikację publiczną i zniechęcać kierowców do korzystania w mieście z samochodu. W wielu miejscach w tym czasie organizuje się rozmaite akcje popularyzujące komunikację publiczną.

Tramwaje Śląskie po raz kolejny zaprosiły mieszkańców do swojej zajezdni w Zawodziu. Jedną z atrakcji okazał się pokaz gaszenia tramwaju. Wagon stanął cały w płomieniach, a nad zajezdnią pojawił się słup czarnego dymu.

Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich przyznaje, że nie tak miało to wyglądać. – W wagonie były przygotowane niewielkie źródła ognia, które strażacy w ramach ćwiczeń mieli szybko ugasić. To miała być tak naprawdę imitacja pożaru. Ogień pojawił się jednak za wcześnie i w efekcie zajął się cały tramwaj – mówi Andrzej Zowada.

Dodaje, że był to błąd i Tramwaje Śląskie nie będą już przygotowywać dla gości tego typu atrakcji.

Więcej na: https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25228289,mieli-promowac-komunikacje-publiczna-a-spalili-tramwaj-blad.html


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.