TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kartuzy z dodatkowym weekendowym połączeniem do Gdańska
- Opublikowano: 12.07.2018 09:03:34
Kartuzy z dodatkowym weekendowym połączeniem do Gdańska (foto: UMG)

Wieczorny pociąg łączący Gdańsk z Kartuzami (w obie strony) jeździł dotychczas od poniedziałku do piątku. Od soboty, 14 lipca, pociąg ten będzie także kursował w weekendy.

Wieczorny pociąg łączący Gdańsk z Kartuzami (w obie strony) jeździł dotychczas od poniedziałku do piątku. Od soboty, 14 lipca, pociąg ten będzie także kursował w weekendy.

O wieczorne połączenie zabiegali mieszkańcy Kartuz, którym brakowało możliwości powrotu z Gdańska w weekend późnym wieczorem.

- Zmiana podyktowana jest wnioskiem burmistrza miasta Kartuzy, który wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego o uruchomienie takich połączeń w soboty i niedziele w sezonie letnim - tłumaczy Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury. - Koszty połączenia pokryje gmina Kartuzy - dodaje.

- Od blisko trzech lat obserwujemy, jak pociągi kursujące po linii PKM zmieniają życie naszych mieszkańców. Bardzo cieszy nas, że z roku na rok z tych połączeń korzysta coraz więcej osób - mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. - Mieszkańcy naszej gminy i wypoczywający na Kaszubach turyści zyskali w ten sposób bardzo atrakcyjne połączenie z Trójmiastem, dzięki któremu będą mogli jeszcze pełniej korzystać z atrakcji, jakie zapewnia metropolia - dodaje.

W jakich godzinach wyjeżdżać będą pociągi wieczorne w soboty i niedziele?

- wyjazd z Kartuz o godz. 23.01, przyjazd do Gdańska Głównego o godz. 0:28

- wyjazd z Gdańska Wrzeszcza o godz. 23.06, przyjazd do Kartuz o godz. 23.59

Weekendowe pociągi będą kursować do 2 września tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kartuzy
Gdańsk
PKM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.