TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Już po testach Pendolino w Czechach
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.05.2018 15:44:50
Już po testach Pendolino w Czechach

Znacznie krócej niż przewidywaliśmy trwały testy polskiego Pendolino w Czechach. Jednostka ED250-001 wróciła dziś do Polski.

Znacznie krócej niż przewidywaliśmy trwały testy polskiego Pendolino w Czechach. Jednostka ED250-001 wróciła dziś do Polski.

Testy u naszych południowych sąsiadów trwały zaledwie kilka dni. Pociąg kilkukrotnie przejechał po magistrali Bohumin – Praga na odcinku Bohumin – Polom, nie przekraczając 100 km/h. Jak podały czeskie media testowano komunikację polskiego składu z czeskimi systemami.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl testy mają posłużyć ewentualnemu zdobyciu dopuszczeń dla jednostek ED250 na terenie Czech. Na tę chwilę nie wiadomo czy Polskie Pendolino zostanie skierowane do obsługi połączeń Warszawa – Praga. Patrząc na sytuację taborową PKP Intercity bardziej już spodziewać się można przyjazdu czeskiego Pendolino do Warszawy.

Przypomnijmy, że ED250 mają też już za sobą testy w Niemczech, na razie nie mają natomiast dopuszczenia do kursowania u naszych zachodnich sąsiadów. Swego czasu przymierzane były do obsługi połączenia Warszawa – Berlin. To jednak także melodia przyszłości.

Co więcej PKP Intercity zgłosiły ED250 jako tabor do obsługi połączeń do Zakopanego, a potem same stwierdziły, że do stolicy polskich Tatr ten tabor jeździć nie będzie. Już ten przykład pokazuje, że nie zbadane są ... drogi taboru przewoźnika.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
Czechy
testy
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.