TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Już dwa Linki w Przewozach Regionalnych, w wakacje pojadą do Łeby
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.05.2017 13:35:51 8 komentarzy
Już dwa Linki w Przewozach Regionalnych, w wakacje pojadą do Łeby (foto: Kamil Cesarz)

W ubiegłym tygodniu PESA uroczyście przekazała Przewozom Regionalnym pierwszego Linka. Zaraz po prezentacji w Warszawie skład udał się do Chojnic, gdzie spotkał się z drugim, bliźniaczym pojazdem.

W ubiegłym tygodniu PESA uroczyście przekazała Przewozom Regionalnym pierwszego Linka. Zaraz po prezentacji w Warszawie skład udał się do Chojnic, gdzie spotkał się z drugim, bliźniaczym pojazdem.

Tam oba pojazdy odbyły jazdy w tandemie. Na razie testowe, wkrótce obie jednostki mają zabrać na swój pokład pasażerów. Jak już wiadomo Linki zostały przypisane do Pomorskiego Oddziału. Dziwić to nie powinno, wszakże Pomorze cierpi na braki taboru spalinowego. Według naszych informacji z Linków będą mogli skorzystać wakacyjni turyści udający się do Łeby. Połączenie tej nadmorskiej miejscowości z pobliskim Lęborkiem, wzorem lat ubiegłych, zostanie reaktywowane na okres wakacji. Poza sezonem składy będą obsługiwać połączenia rozpoczynające i kończące bieg w Chojnicach.

Tymczasem Przewozy Regionalne chcą skorzystać z opcji i zakupić dodatkowe Linki. Łącznie zatem we flocie przewoźnika będzie pięć takich jednostek, które mają obsługiwać połączenia w województwach, oprócz wspomnianego pomorskiego, lubuskim oraz warmińsko-mazurskim.

Łącznie kupimy pięć pojazdów tego typu. Jako pierwszy regionalny przewoźnik będziemy posiadać pociągi z dedykowanymi strefami dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają przygodę z koleją - powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PESA
Link
Pomorskie
Chojnice
 • ND – 04.05.2017

  Ktos wie czy oba te Link'i naprawde sa identyczne, tzn czy to sa egzemplarze robione wg specyfikacji Netiner'y? Czy tez moze PR zrobilo chece z jednym Link'iem a pozostale to juz beda "bieda Link'i"

 • yeti – 04.05.2017

  One powinny jeździć na Hel i do tego najlepiej 2x5-czlonowe

 • kolejFAN – 04.05.2017

  Super! Brawo PESA.

 • www – 04.05.2017

  Czy tory do Łeby były w końcu remontowane? Jeżeli nie to jaki jest sens puszczania na nie nowych składów?

 • advisor – 04.05.2017

  Co to jest 5 Linków dla tak dużego przewoźnika jak PR-y?

 • komes – 05.05.2017

  @advisor 5 sztuk Linków to tyle co nic, dlatego mam nadzieje, że przy kolejnych przetargach dokupią ich więcej.

 • erap2 – 05.05.2017

  @ND: 4 sztuki będą ex. Netinery, bo tyle zostało. Zobaczymy co będzie tym piątym :PZnając PESĘ ten piąty nie będzie łączył się z tymi po Netinerze :P

 • pszemek – 06.05.2017

  @erap2: Czy na pewno? Ostatni Link KW chyba nie był z Netinery (pomimo tego samego wyposażenia i wystroju) - dostarczono go o wiele później. Wychodzi na to, że te 5 sztuk PR idealnie domyka komplet.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!