Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jeździsz Kolejami Śląskimi – taniej zwiedzisz muzeum

inforail
01.05.2019 15:24
0 Komentarzy

Zniżkowy bilet domuzeum może kupić każdy podróżujący Kolejami Śląskimi od maja do końcawrześnia. Regionalny przewoźnik rozpoczął właśnie kolejną edycję akcji”Kolej na Muzea”, zainaugurowanej w 2017 r.

„To wyjątkowy rok dla regionu i jego mieszkańców,chcemy godnie uczcić stulecie wybuchu Powstań Śląskich. Kultura jest jednym zbudulców naszej tożsamości i wierzę, że tysiące osób podróżujących KolejamiŚląskimi skorzystają z tej okazji i odwiedzą instytucje kultury wwojewództwie” – powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Z propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi wmuzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajdujesię dana placówka. Rabat – zależnie od jednostki – będzie wynosić od 20 do 100procent.

Projekt „Kolej na Muzea” zapoczątkowały w 2017 r.Koleje Śląskie oraz Muzeum Śląskie. Pierwsza odsłona spotkała się z tak dobrymprzyjęciem, że w kolejnym roku został rozszerzony o ponad 20 kolejnychjednostek. W tym roku dodatkowo rozszerzony został też okres obowiązywaniacałej akcji, tym razem bowiem muzea zapraszają do korzystania ze zniżkowychbiletów już od początku maja.

2019 rok śląski przewoźnik obchodzi pod znakiem kultury.Ideą tej kampanii jest przybliżanie mieszkańcom oferty kulturalnej województwaśląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem takich miejscowości, które znajdująsię w nieco większym oddaleniu od tradycyjnie pojmowanego centrum regionu.Program zainaugurowanego w marcu Roku Kultury w Kolejach Śląskich jest opartyna pięciu filarach: muzyka, literatura, sztuka, teatr i historia. Szczególnynacisk ma być położony na wydarzenia upamiętniające 100-lecie Powstań Śląskich,ale regionalny przewoźnik chce się też angażować w Metropolitalną Noc Muzeów,Święto Szlaku Zabytków Techniki – Industriadę, czy Rok Stanisława Hadyny –twórcy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

„Chcemy, by Koleje Śląskie były swego rodzajułącznikiem pomiędzy mieszkańcami a poszczególnymi jednostkami kulturalnymi.Mamy nadzieję, że dzięki temu podróżni nie tylko skorzystają z możliwościtańszego zwiedzania, ale również przekonają się do tego, że pociąg może siękojarzyć również z ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, a nie jestjedynie środkiem transportu do szkoły czy pracy” – powiedział prezes KoleiŚląskich Wojciech Dinges.

„Staramy się w ten sposób przekonać podróżujących, żedostęp do sztuki jest czymś łatwym i naturalnym, a przy tym jest bardzoatrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Z kulturą jest więc zawsze podrodze, niezależnie od tego skąd wyruszamy i dokąd zmierzamy” – dodaładyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast.


Komentarze