TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wagonów 174A
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 13:11:18
Jest zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wagonów 174A (foto: FPS)

Fabryka Pojazdów Szynowych przekazała komunikat o uzyskaniu zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji typu pojazdu kolejowego dla zmodernizowanego wagonu osobowego typu 174A .

Niemal w tym samym czasie, w którym informowaliśmy o pierwszych wagonach od H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w nowym rozkładzie jazdy spółka przekazała komunikat o uzyskaniu zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji typu pojazdu kolejowego dla zmodernizowanego wagonu osobowego typu 174A .

Zezwolenie zostało wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Oznacza to, że już niebawem pasażerowie będą mogli korzystać z modernizowanych przez firmę H. Cegielski-Fabryka Pojazdów Szynowych wagonów.

"Tym samym potwierdziliśmy, zgodnie z realizowaną przez firmę misją, że budujemy niezawodne pojazdy szynowe, by każda podróż była bezpieczna i komfortowa" - powiedział Jarosław Nowak – Kierownik Projektu.

Spółka przypomina, że od listopada 2017 konsekwentnie realizuje podpisaną Umowę na wykonanie modernizacji 60 pasażerskich wagonów kolejowych wraz z prawem opcji na dodatkową modernizację 30 wagonów.

Jedną z najważniejszych cech zmodernizowanego wagonu jest wyposażenie go w zupełnie nowe wózki typu 25AN4 produkcji FPS zapewniające właściwą spokojność biegu, co przekłada się na lepszy komfort pasażerów - dodaje. Wnętrze pojazdu zyskało nowoczesny wygląd, przedziały wyposażono w wygodne i ergonomiczne fotele, gniazdka elektryczne oraz panele pozwalające sterować temperaturą oraz oświetleniem. Przedziały WC zostały przebudowane z wykorzystaniem zamkniętego układu toalet. Ponadto zostały zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego Internetu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
FPS
wagon
modernizacja