TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest wniosek o przejęcie PESY
- Opublikowano: 11.06.2018 17:15:25 1 komentarz
Jest wniosek o przejęcie PESY

Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych złożył 7 czerwca br. w UOKiK wniosek ws. wyłącznej kontroli nad spółką PESA Holding sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy

Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych złożył 7 czerwca br. w UOKiK wniosek ws. wyłącznej kontroli nad spółką PESA Holding sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, a w konsekwencji – nad spółkami zależnymi od PESA Holding.

We wniosku czytamy, że wnioskodawca działa na rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych i jest podmiotem zarządzanym w zakresie części portfela inwestycyjnego Funduszu przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. z siedzibą w Warszawie – spółkę Skarbu Państwa, której celem jest przyczynianie się do wzrostu PKB, tworzenie nowych miejsc pracy na terytorium kraju, a także zwiększanie konkurencyjności Polski na arenie europejskiej. PFR pełnić ma rolę inwestora kapitałowego w celu długoterminowego finansowania dla rentownych projektów, realizowanych w sektorach energetyki, węglowodorów, transportu, infrastruktury samorządowej, infrastruktury przemysłowej oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednym z przedmiotów działalności gospodarczej PFR jest działalność związana z zarządzaniem funduszami.

Przedmiotem faktycznie prowadzonej przez wnioskodawcę działalności jest lokowanie środków pieniężnych Funduszu zebranych w drodze niepublicznej emisji certyfikatów inwestycyjnych w określone lokaty. Spółki kontrolowane przez wnioskodawcę prowadzą działalność na rynkach usług budowlanych, usług finansowych i bankowych, wydobycia węgla kamiennego, produkcji konstrukcji stalowych i części mechanicznych do silników, dystrybucji i obrotu energią elektryczną, usług informatycznych i telekomunikacyjnych.

Przedmiotem faktycznie prowadzonej przez PESA Holding i jej spółki zależne działalności jest przede wszystkim produkcja, modernizacja, konserwacja i naprawa taboru szynowego.

Przypomnijmy, że pod koniec maja 2018 roku PESA podpisała z PFR umowę, która szczegółowo reguluje zasady przejęcia udziałów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • tommy – 12.06.2018

    Formalność

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.