TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest pozew ws. Łodzi Fabrycznej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.12.2017 14:20:20 1 komentarz
Jest pozew ws. Łodzi Fabrycznej

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę ok. 34 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie. Swój udział Torpol szacuje na ok. 9,4 mln zł.

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę ok. 34 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie. Swój udział Torpol szacuje na ok. 9,4 mln zł.

"Wniesionym pozwem konsorcjum dochodzi roszczeń odszkodowawczych z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania przez zamawiających ciążących na nich zgodnie z łączącą strony umową oraz wynikających z przepisów prawa obowiązków w zakresie przekazania Konsorcjum części placu budowy oraz obowiązku współdziałania przy realizacji robót związanych z realizacją przedsięwzięcia inwestycyjnego Nowa Łódź Fabryczna" - napisano w komunikacie.

W skład konsorcjum - prócz Torpolu - wchodzi włoska firma Astaldi, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Zamawiającymi są PKP Polskie Linie Kolejowe, Miasto Łódź oraz Polskie Koleje Państwowe.

"Konsorcjum w pierwszej kolejności wnosi o zasądzenie od zamawiającego kwot roszczeń z uwzględnieniem podziału wierzytelności poszczególnych członków konsorcjum w stosunku: 40 proc. emitent, 40 proc. Astaldi, 10 proc. Intercor, 10 proc. PBDiM" - napisano w komunikacie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódź Fabryczna
Torpol
PKP PLK
PKP SA
  • Przemysław – 24.12.2017

    Najpierw niech naprawią to co spieprzyli. Czyli przecieki z dachów, tunelach i inne pomniejsze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.