TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest pozew ws. Łodzi Fabrycznej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.12.2017 14:20:20 1 komentarz
Jest pozew ws. Łodzi Fabrycznej

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę ok. 34 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie. Swój udział Torpol szacuje na ok. 9,4 mln zł.

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę ok. 34 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie. Swój udział Torpol szacuje na ok. 9,4 mln zł.

"Wniesionym pozwem konsorcjum dochodzi roszczeń odszkodowawczych z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania przez zamawiających ciążących na nich zgodnie z łączącą strony umową oraz wynikających z przepisów prawa obowiązków w zakresie przekazania Konsorcjum części placu budowy oraz obowiązku współdziałania przy realizacji robót związanych z realizacją przedsięwzięcia inwestycyjnego Nowa Łódź Fabryczna" - napisano w komunikacie.

W skład konsorcjum - prócz Torpolu - wchodzi włoska firma Astaldi, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Zamawiającymi są PKP Polskie Linie Kolejowe, Miasto Łódź oraz Polskie Koleje Państwowe.

"Konsorcjum w pierwszej kolejności wnosi o zasądzenie od zamawiającego kwot roszczeń z uwzględnieniem podziału wierzytelności poszczególnych członków konsorcjum w stosunku: 40 proc. emitent, 40 proc. Astaldi, 10 proc. Intercor, 10 proc. PBDiM" - napisano w komunikacie.Sprawdź też:
Łódź
Łódź Fabryczna
Torpol
PKP PLK
PKP SA
  • Przemysław – 24.12.2017

    Najpierw niech naprawią to co spieprzyli. Czyli przecieki z dachów, tunelach i inne pomniejsze.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.