TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest odwołanie do KIO w sprawie informacji z otwarcia ofert TŚ
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.10.2017 11:05:37 8 komentarzy
Jest odwołanie do KIO w sprawie informacji z otwarcia ofert TŚ (foto: UM Poznań)

We wrześniu Tramwaje Śląskie opublikowały informację z otwarcia ofert w przetargu na dostawę 10 jednoczłonowych wagonów. Dziś wiemy, że rozstrzygnięcie opóźni się, bo jeden z oferentów złożył odwołanie do KIO.

We wrześniu Tramwaje Śląskie opublikowały informację z otwarcia ofert w przetargu na dostawę 10 jednoczłonowych wagonów. Dziś wiemy, że rozstrzygnięcie opóźni się, bo jeden z oferentów złożył odwołanie do KIO.

Przypomnijmy, że w przetargu wpłynęły dwie oferty: Modertransu i Fabryki Pojazdów Szynowych. Oferta Modertrans jest tańsza. Cena zaproponowana przez producenta to 35.301.000,00 zł brutto. Długość niskiej podłogi 30,4%. Oferent nie zaproponował dodatkowych strumieni drzwi dla pasażera ponad wymagane minimum.

Cegielski natomiast oferuje pojazdy z 61,98% niskiej podłogi i 2 dodatkowymi strumieniami drzwi dla pasażera. Oferta jest jednak droższa. Cena zaproponowana przez firmę to 45.006.930,00 zł brutto.

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (zamówienie podstawowe + prawo opcji): 39.050.000,00 zł netto; 48.031.500,00 zł brutto, w tym dla zamówienia podstawowego 26.550.000,00 zł netto, 32.656.500,00 zł brutto.

Tymczasem FPS łożyły odwołanie do KIO. Jak informują Tramwaje Śląskie chodzi o opublikowaną informację dotyczącą szczegółów ofert złożonych przez dostawców. Zdaniem Cegielskiego jest ona nieprecyzyjna, ponieważ zawiera informacje o dwóch dodatkowych strumieniach drzwi, podczas gdy w przypadku tramwajów dwukierunkowych ta liczba jest dwukrotnie większa. Czekamy zatem na stanowisko KIO, do tematu będziemy wracać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie. FPS
Modertrans
przetarg
 • anw – 05.10.2017

  To cudo na fotografii to Puma z włodarzem Poznania za sterami?

 • jatal – 05.10.2017

  Grają na unieważnienie przetargu z powodu błędów niemożliwych do poprawienia.Nie bez podstaw i nie bez szansy.

 • zibi – 05.10.2017

  Pytam po co były konsultacje, wszystko wskazuje iż wykonawca w pierwszym podejściu nie zostanie wybrany.Jaśkowiak będąc w Pumie miał zamiar doprowadzić do połączenia biznesu FPS i MT ale wody i ognia nie da się pogodzić.FPS to Skarb Państwa a MT to Skarb dosłownie Miasta Poznania .Ciekawe do jakiego skarbu przypiszą firmę znad Brdy.Wracając do Jaśkowiaka to doskonały biznesmen bokser odnosi same sukcesy jako prezydent mając wielu wrogów w partii rządzącej doskonalę umie znaleźć sposób znając doskonale prawo na wszelakie kontrole,ale działa zgodnie z prawem.

 • ciekawski – 07.10.2017

  Zastanawia mnie co FPS jeszcze ma do gadania w tym przetargu? Dawno powinni z niego wylecieć za brak wymaganego doświadczenia w wyprodukowaniu i dostarczeniu tramwajów.

 • GOPOWIEC – 07.10.2017

  Modetrans ma teraz silną konkurencję. Cegielski ma spore doświadczenie w budowie tramwajów dla Warszawy i prototypową Pumę, więc nie można pisać, że brak mu doświadczenia. Wcale nie jest przesądzone, że w tym przetargu wygra Modetrans.

 • lol – 07.10.2017

  Jeśli wyprodukowanie pojedynczej serii kilkunastu pojazdów dla Warszawy można nazwać sporym doświadczenie, to ja jestem Putinem...

 • ciekawski – 08.10.2017

  Zacznijmy od tego, że SIWZ wymaga wyprodukowania i dostarczenia minimum 5 sztuk fabrycznie nowych wagonów tramwajowych o udziale niskiej podłogi min. 20% w okresie ostatnich 3 lat. Czyli pojazdy dla Warszawy się nie liczą, bo raz są wysokopodłogowe, a dwa dostarczane były 10 lat temu. W przeciągu ostatnich 3 lat FPS nie dostarczył żadnych tramwajów więc w tym momencie zapis ten eliminuje ich na starcie.

 • pyrlander – 08.10.2017

  @GOPOWIEC - FPS żadnego doświadczenia już nie ma, a prototypowa Puma od co najmniej sześciu lat 'kwitnie' w zakamarkach hali produkcyjnej nie uruchomiona po poważnej awarii systemu sterowania. Tramwaje dla Warszawy, czyli tzw. hipolity, to były wysokopodłogowe wariacje na temat 105N.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.