TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest kasa na nowe autobusy. W Małopolsce
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.12.2018 10:10:00
Małopolska przypomina o autobusowej dotacji. Poza Krakowem; fot. małopolska.pl

Do 28 grudnia trwa małopolski konkurs, który pozwoli kolejnym gminom pozyskać unijne wsparcie na rozwój zrównoważonego transportu miejskiego.

Do 28 grudnia trwa małopolski konkurs, który pozwoli kolejnym gminom pozyskać unijne wsparcie na rozwój zrównoważonego transportu miejskiego. W sumie na ten cel przeznaczono prawie 29,5 mln zł.

A tak małopolscy urzędnicy zachęcają do składania transportowych projektów: -"Chcesz, aby po Twojej okolicy można było nareszcie jeździć nowoczesnymi autobusami? A może to czas na budowę nowych ścieżek rowerowych i parkingów Park&Ride, dzięki którym będzie można podróżować po Małopolsce jeszcze bardziej ekologicznie?" To złóż

Dla kogo ta dotacja?

Wsparcie finansowe mogą otrzymać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa czy inne podmioty, które realizują projekty dotyczące niskoemisyjnego transportu miejskiego.

Warto podkreślić, że preferowane będą te projekty, które proponują jak najbardziej kompleksowe zmiany na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności. Oprócz zakupu autobusów czy budowy parkingów, warto pamiętać też o takich inicjatywach jak stworzenie nowych zatok dla autobusów, zmiana oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne czy też działania promujące ekologiczny tryb życia – w tym korzystanie z komunikacji miejskiej i rowerów, zamiast jazdy samochodem.

W ramach konkursu będą wspierane przedsięwzięcia, które mają wzmacniać systemy transportu miejskiego w całej Małopolsce – z wyłączeniem Metropolii Krakowskiej.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Małopolskie
unia
RPO