TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jednostki Stadler GTW przyjeżdżają z Niemiec do Czech
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.02.2019 10:30:04
Jednostki Stadler GTW przyjeżdżają z Niemiec do Czech (źródło: Twitter/Miroslav Kupec)

Czeskie Koleje przetransportowały pierwsze jednostki GTW, zakupione od Deutsche Bahn.

Czeskie Koleje przetransportowały pierwsze jednostki GTW, zakupione od Deutsche Bahn.

Mają one jeździć w regionie Ołomuńca. Na razie w Czechach jest pięć jednostek, docelowo będzie dwanaście. Obecnie nowy właściciel przygotowuje je do modernizacji i przystosowania do kursowania po czeskich torach. Przewoźnik musi ogłosić przetarg na wykonani tych prac. Potrzebne jest także dopuszczenie do ruchu. Nowością będzie system informacyjny, Wi-Fi, gniazdka elektryczne i nowa tapicerka siedzeń. Jednostki najprawdopodobniej zmienią też malaturę na biało-niebieską, charakterystyczną dla CD.

Jak poinformował szef Ceskich drah Miroslav Kupec na razie pozostałych siedem pociągów pozostanie w Niemczech.

Przypomnijmy, że swego czasu jednostki te chciał kupić też RegioJet. Ostatecznie trafiły do narodowego przewoźnika. To kolejne zakupy używanego taboru po wagonach, które sprowadzono z Austrii. Pojazdy GTW zostały wyprodukowane w latach 2001-2002 w liczbie 40 sztuk dla DB. Są niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. W barwach CD będą nowością, przewoźnik nie eksploatował wcześniej takich składów. Cena zakupu stanowi tajemnicę handlową, czeskie media podają jednak kwotę ok. 600.000 euro za sztukę. Pierwsze składy mają wyjechać na trasy w rozkładzie jazdy 2019/2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ceske drahy
GTW
Czechy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.