TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jeden biletomat dla wszystkich przewoźników - tak chce PKP
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.08.2018 12:30:47
Jeden biletomat dla wszystkich przewoźników - tak chce PKP

Prezes PKP SA, Krzysztof Mamiński zapowiedział, że w 2019 roku spółka będzie chciała wprowadzić jeden rodzaj biletomatów dla wszystkich przewoźników.

Prezes PKP SA, Krzysztof Mamiński zapowiedział, że w 2019 roku spółka będzie chciała wprowadzić jeden rodzaj biletomatów dla wszystkich przewoźników. Jak dodał, ma to być kolejny krok w ułatwieniach dla pasażerów, po wprowadzeniu wspólnego biletu.

-"Jeden biletomat dla wszystkich taryf i dla wszystkich przewoźników, to plan na 2019 rok" - powiedział Mamiński.

Jak powiedział w trakcie konferencji zorganizowanej przez PKP SA, obecnie każdy z przewoźników korzysta z innych biletomatów, a to jest utrudnieniem dla pasażera.

"Jeden rodzaj biletomatów to będzie kolejny krok po wprowadzeniu taryfy +wspólny bilet+" - powiedział Mamiński. Dodał, że w grudniu na pewno będzie "gotowy system do sprzedaży wspólnego biletu".

Jak mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, koszt wdrożenia i utrzymania systemu poniesie Skarb Państwa. "Ten element zabezpieczy PKP Informatyka" - podał Bittel.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
biletomat
PKP
  • Dawid Kajzer – 29.08.2018

    Kolejny bezsensowny pomysł. Na co to komu? 😂

  • Jan Gładysiak – 29.08.2018

    W biletomatach kolejowych sprzedaje się mały procent biletów, inaczej niż biletomaty na komunikację miejską

  • Ryszard Pfeifer – 29.08.2018

    Tzn dla jakich wszystkich przewoźników?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.