TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jakie prace w dolnośląskich SA109?
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.07.2017 06:47:17
Jakie prace w dolnośląskich SA109? (źródło: flickr.com)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Dolnośląskie chcą naprawić dwie jednostki SA109.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Dolnośląskie chcą naprawić dwie jednostki SA109.

W rzeczywistości będzie to ich przywrócenie do ruchu. W ramach prac mają zostać wykonane te, które wchodzą w stały zakres przeglądu P5 oraz te dodatkowe.

Prace wykonane poza stałym zakresem mają przywrócić pełną sprawność pojazdów SA109-003 oraz SA109-004, wyeliminowane mają zostać usterki, które występowały w dotychczasowej eksploatacji.

Najczęstszymi usterkami pojazdów SA109-003 oraz SA109-004 są :

- uszkodzenia silników spalinowych, rozszczelnienie połączeń blok silnika-głowica, pękanie/rozrywanie węży układu chłodzenia,

- przegrzewanie silników spalinowych,

- uszkadzanie przekładni nawrotnych, zakleszczanie nawrotników jazdy,

- zawieszanie systemu sterującego pojazdem – Lokel.

Zamawiający oczekuje aby po wykonanym przeglądzie P5 wraz z pracami opisanymi poniżej pojazdy osiągały współczynnik gotowości technicznej nie mniej niż 85 %.

W ramach naprawy odświeżone mają zostać przedziały pasażerskie. Wymienione zostaną siedzenia. Pojazdy mają zostać wyposażone w miejsce dla osób o ograniczonej możliwości ruchowej poruszających się na wózku inwalidzkim oraz miejsca do przewozu czterech rowerów. Wymienione zostaną systemy informacji pasażerskiej oraz monitoring. Zmieniona zostanie również malatura zewnętrzna pojazdów. Pojawią się nowe oznaczenia pojazdu. Zmiany będą widoczne również w kabinie maszynisty. Tu pojawi się m.in. nowy fotel.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SA109
Koleje Dolnośląskie