TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jak kierowcy i piesi (nie) zachowują się na przejeździe w Bydgoszczy [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.06.2020 15:45:46
Jak kierowcy i piesi (nie) zachowują się na przejeździe w Bydgoszczy (foto: Policja)

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy.

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy.

Przy pomocy Mobilnego Centrum Monitoringu policjanci obserwowali zachowania kierowców aut w miejscu, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność.

10 czerwca 2020 roku w godzinach przedpołudniowych policjantów ruchu drogowego można było spotkać w rejonie przejazdu kolejowego znajdującego się przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Wszystko to za sprawą działań, które prowadzili mundurowi z bydgoskiej drogówki wykorzystując do tego Mobilne Centrum Monitoringu.

Celem działań było ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach oraz przechodzenia i przejeżdżania przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych, a także niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, m. in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy omijanie opuszczonych rogatek.

W trakcie dwugodzinnych działań w tym miejscu ujawniono 21 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczyły one:

niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarówno przez kierujących jak i pieszych uczestników ruchu drogowego,

przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych,

wjazdu na przejazd pomimo opuszczania zapór.

Sprawcy 18 wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym, a 3 pouczeni. (KWP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
Bydgoszcz
Policja
kierowca