TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco chce powalczyć o MINI-rynek [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.01.2018 19:44:39
Iveco chce powalczyć o MINI-rynek [FILM]

9 stycznia firma Iveco Poland zorganizowało pierwsze szkolenie z minibusow na bazie Daily. Dilerzy z sieci handlowej koncernu uczyli się, jak sprzedawać autobusy.

9 stycznia firma Iveco Poland zorganizowało pierwsze szkolenie z minibusow na bazie Daily. Dilerzy z sieci handlowej koncernu uczyli się, jak sprzedawać autobusy. Iveco chce rozpocząć ofensywę na polskim rynku i skorzystać z generacyjnej wymiany Sprintera.

W konsekwencji może to diametralnie zmienić układ MINI-sił marki w polskim rynku. Projektem wielkiego powrotu minbusów Iveco do Polski dowodzi Michał Śliżak z Iveco Poland.

W spotkaniu zorganizowanym w mazowieckich Słubicach uczestniczyli czterej polscy producenci zabudów autobusowych - dwaj BusMasterzy Iveco: Auto-CUBY i CMS-Auto oraz stawiające pierwsze kroki w zakresie zabudów n bazie Daily - firmy Polster i Carpol. Do współpracy została zaroszona jeszcze firma Bus Center z okolic Kielc. Iveco chce limitować liczbę posllkich producentów, tak aby mieć kontrolę nad jakością pojazdów. To odwrotna strategia niże Mercedesa - największego konkurenta na MINI-rynku.

Jak podkreślają przedstawiciele włoskiego koncernu , Polska jest gigantem jeżeli chodzi o liczbę firm zabudowujących, dlatego koncern na ich barkach chce oprzeć swoją aktywność na autobusowym rynku. Ich dystrybucja ma odbywać się dwutorowo - poprzez samych producentów oraz poprzez ogólnopolską sieć dilerów Iveco Poland. Wyjątkiem od tej reguły jest elektrobus na bazie Daily, który powstaje tylko we włoskich zakładach marki.

Iveco liczy także na rozwój sprzedaży pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym - ma w tym m.in. pomóc zapowiadane zniesie akcyzy przez Ministerstwo Finansów na to paliwo. Ma to nastąpić planowo w kwietniu br.

Dalsze szczegóły w wywiadzie z Michałem Śliżakiem z Iveco Poland:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Daily
CMS-Auto
Auto-Cuby
Polster
Carpol
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.