TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ITD przekosiła podwrocławskie autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.10.2019 13:00:50
ITD przekosiła podwrocławskie autobusy

21 października inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny autobusów, którymi realizowane są regularne przewozy osób na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego.

21 października inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny autobusów, którymi realizowane są regularne przewozy osób na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego.

Skontrolowano 16 autobusów. W 10 stwierdzono usterki stanowiące podstawę do zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W 8 przypadkach nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów były na tyle poważne, że zakończyły się wydaniem zakazu dalszego wykonywania przewozu osób.

-"Połowa ze skontrolowanych autobusów regularnej komunikacji obsługującej pasażerów na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego nie nadawała się do jazdy - informuje WITD Wrocław

Inspektorzy ITD mieli najczęściej zastrzeżenia do funkcjonowania układu hamulcowego. W jednym ze skontrolowanych autobusów różnica w sile hamowania kół na jednej osi wynosiła ponad 90 procent. Z niektórych pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Jeden z autobusów emitował do atmosfery spaliny wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy zadymienia. W niektórych samochodach był też niesprawny system awaryjnego otwierania drzwi.

W jednym przypadku liczba poważnych usterek była tak duża, że ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Przewoźnik zapewnia, że lokalne połączenia autobusowe nie są zagrożone.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Dolnośląskie
  • Rafał Woś – 24.10.2019

    Oj jak by tak przekosić Żywieckie busy 🤣

  • Emil Kucharzewski – 25.10.2019

    Polbus PKS Wrocław i tyle w temacie. Niewygodne autobusy a do tego jak widać szroty.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.