TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

InterRegio będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim jeśli będzie nowy tabor
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.02.2017 13:03:45 8 komentarzy
InterRegio będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim jeśli będzie nowy tabor

Wracamy do sprawy likwidacji postojów pociągów InterRegio w Godzisku Mazowieckim. Zapytaliśmy w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim czy rozważany jest powrót do tej koncepcji?

Wracamy do sprawy likwidacji postojów pociągów InterRegio w Godzisku Mazowieckim. Zapytaliśmy w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim czy rozważany jest powrót do tej koncepcji?

Postój pociągów spółki "Przewozy Regionalne" na stacji Grodzisk Mazowiecki wprowadzony został w rozkładzie jazdy pociągów 2015/2016 w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku linii kolejowej Skierniewice ? Warszawa i z zakończeniem tych prac nie został utrzymany ? wyjaśnia nam Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej.

Jednocześnie informuje, że z dniem wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów 2016/2017, pociągi na linii Łódź ? Warszawa uruchamiane są z otwartego po ponad pięcioletniej przerwie podziemnego dworca Łódź Fabryczna, który wymaga obsługi taborem spełniającym specjalne wymagania techniczne do jazdy w tunelu m.in. wyposażonym w zamknięty obieg toalet i system mostkowania hamulca bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że zarówno Województwo Łódzkie jak i Spółka "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. na dziś nie dysponują dodatkowym taborem, który spełniałby te specjalne wymagania techniczne, nie ma możliwości zapewnić dodatkowego taboru do obsługi linii komunikacyjnej Łódź Fabryczna ? Warszawa Wschodnia.

Zatrzymywanie się pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki będzie mogło zostać rozważone w przypadku pozyskania nowego taboru przez Województwo Łódzkie lub Spółkę "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. ? twierdzi przedstawiciel Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Grodzisk Mazowieckie
 • ŁDZ – 08.02.2017

  Dyplomatyczna odpowiedź, ale wiadomo, że PR od UMWŁ niczego już nigdy nie dostaną jeśli chodzi o tabor, a ŁKA nie będzie stawać w Grodzisku, bo to nie leży w ich interesie.

 • Bravik – 08.02.2017

  Ale bełkot, Łódź zawsze była popaprana

 • Michalk – 08.02.2017

  A wystarczyło by wpuścić Koleje Mazowieckie na tą trasę. Byłby dobry tabor, i solidny przewoźnik.

 • Gall – 09.02.2017

  @Bravik Popaprany to ty jesteś i mieszkańcy Grodziska i Żyrardowa. Nie dość, że zajmujecie miejsca w pociągach do Łodzi to zachowujecie się jak hołota. KMki jeżdżą do was co chwilę, z drugiej strony miasta jest WKD a wam jeszcze mało. Tak jakby w pozostałych miastach na trasie nie było chętnych do jeżdżenia. A oszczędność czasu ile 15 min? czy mniej. Może jakbyście kupowali bilety na PR a nie na KM i liczyli na wspólny bilet to można by jeszcze z wami rozmawiać a tak będzie nieco szybciej i szansa na więcej miejsc siedzących. Wg mnie IR nie powinny się zatrzymywać nawet w Żyrardowie.

 • ŁDZ – 09.02.2017

  Najlepsze, jak nawet starsze osoby jadące do Łodzi muszą stać choćby w IC, bo Żyrardów musi tyłki na 15 do 20 minut posadzić...

 • E. – 09.02.2017

  Święta racja co do braku postoju w Żyrardowie. Proponuję jeszcze nie zatrzymywanie części pociągów w Skierniewicach. Podróżni z tego miejsca gwarantują takie same atrakcje.

 • Bravik – 10.02.2017

  Gall, łódzki ciołku, bilety KM nie obowiązują w waszych śmiesznych łódzkich kiblach , proste?

 • miro – 13.02.2017

  Dość już z tą śmieszną ŁKA i doprowadzonymi do parodii przez Marszałka składami IR. Czas na trasę wpuścić wreszcie KM-y, poprawa jakościowa gwarantowana.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.