TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

InterRegio będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim jeśli będzie nowy tabor
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.02.2017 13:03:45 8 komentarzy
InterRegio będą zatrzymywać się w Grodzisku Mazowieckim jeśli będzie nowy tabor

Wracamy do sprawy likwidacji postojów pociągów InterRegio w Godzisku Mazowieckim. Zapytaliśmy w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim czy rozważany jest powrót do tej koncepcji?

Wracamy do sprawy likwidacji postojów pociągów InterRegio w Godzisku Mazowieckim. Zapytaliśmy w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim czy rozważany jest powrót do tej koncepcji?

Postój pociągów spółki "Przewozy Regionalne" na stacji Grodzisk Mazowiecki wprowadzony został w rozkładzie jazdy pociągów 2015/2016 w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku linii kolejowej Skierniewice ? Warszawa i z zakończeniem tych prac nie został utrzymany ? wyjaśnia nam Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej.

Jednocześnie informuje, że z dniem wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów 2016/2017, pociągi na linii Łódź ? Warszawa uruchamiane są z otwartego po ponad pięcioletniej przerwie podziemnego dworca Łódź Fabryczna, który wymaga obsługi taborem spełniającym specjalne wymagania techniczne do jazdy w tunelu m.in. wyposażonym w zamknięty obieg toalet i system mostkowania hamulca bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że zarówno Województwo Łódzkie jak i Spółka "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. na dziś nie dysponują dodatkowym taborem, który spełniałby te specjalne wymagania techniczne, nie ma możliwości zapewnić dodatkowego taboru do obsługi linii komunikacyjnej Łódź Fabryczna ? Warszawa Wschodnia.

Zatrzymywanie się pociągów na stacji Grodzisk Mazowiecki będzie mogło zostać rozważone w przypadku pozyskania nowego taboru przez Województwo Łódzkie lub Spółkę "Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. ? twierdzi przedstawiciel Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Grodzisk Mazowieckie
 • ŁDZ – 08.02.2017

  Dyplomatyczna odpowiedź, ale wiadomo, że PR od UMWŁ niczego już nigdy nie dostaną jeśli chodzi o tabor, a ŁKA nie będzie stawać w Grodzisku, bo to nie leży w ich interesie.

 • Bravik – 08.02.2017

  Ale bełkot, Łódź zawsze była popaprana

 • Michalk – 08.02.2017

  A wystarczyło by wpuścić Koleje Mazowieckie na tą trasę. Byłby dobry tabor, i solidny przewoźnik.

 • Gall – 09.02.2017

  @Bravik Popaprany to ty jesteś i mieszkańcy Grodziska i Żyrardowa. Nie dość, że zajmujecie miejsca w pociągach do Łodzi to zachowujecie się jak hołota. KMki jeżdżą do was co chwilę, z drugiej strony miasta jest WKD a wam jeszcze mało. Tak jakby w pozostałych miastach na trasie nie było chętnych do jeżdżenia. A oszczędność czasu ile 15 min? czy mniej. Może jakbyście kupowali bilety na PR a nie na KM i liczyli na wspólny bilet to można by jeszcze z wami rozmawiać a tak będzie nieco szybciej i szansa na więcej miejsc siedzących. Wg mnie IR nie powinny się zatrzymywać nawet w Żyrardowie.

 • ŁDZ – 09.02.2017

  Najlepsze, jak nawet starsze osoby jadące do Łodzi muszą stać choćby w IC, bo Żyrardów musi tyłki na 15 do 20 minut posadzić...

 • E. – 09.02.2017

  Święta racja co do braku postoju w Żyrardowie. Proponuję jeszcze nie zatrzymywanie części pociągów w Skierniewicach. Podróżni z tego miejsca gwarantują takie same atrakcje.

 • Bravik – 10.02.2017

  Gall, łódzki ciołku, bilety KM nie obowiązują w waszych śmiesznych łódzkich kiblach , proste?

 • miro – 13.02.2017

  Dość już z tą śmieszną ŁKA i doprowadzonymi do parodii przez Marszałka składami IR. Czas na trasę wpuścić wreszcie KM-y, poprawa jakościowa gwarantowana.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!