TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inowrocław chce pozostawienia pociągów na stacji Rąbinek
- Opublikowano: 14.05.2019 14:31:43
Inowrocław chce pozostawienia pociągów na stacjo Rąbinek (foto: UMI)

W czerwcu ma być opublikowany nowy rozkład jazdy pociągów, który w związku z zakończeniem prac remontowych na linii Poznań - Warszawa, może nie przewidywać już ich kursów przez stację Inowrocław Rąbinek.

W czerwcu ma być opublikowany nowy rozkład jazdy pociągów, który w związku z zakończeniem prac remontowych na linii Poznań - Warszawa, może nie przewidywać już ich kursów przez stację Inowrocław Rąbinek.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, już w ubiegłym roku występował do PKP Intercity o utrzymanie części dotychczasowych połączeń kolejowych ze stacji Inowrocław Rąbinek. Z otrzymanej wówczas odpowiedzi wynikało, że rozważane jest utrzymanie jednej pary pociągu relacji Poznań - Inowrocław - Warszawa, jeżeli Ministerstwo Infrastruktury wskaże na takie połączenie. Podjęcie takiej decyzji, wiąże się z koniecznością uzyskania dofinansowania z budżetu państwa.

Rozważana była również możliwość zatrzymywania się na stacji Inowrocław Rąbinek, pociągu relacji Piła - Warszawa - Piła. W związku z przygotowywanym kolejnym rozkładem jazdy, prezydent Inowrocławia ponownie wystąpił w tej sprawie do PKP Intercity. Prezydent zwrócił uwagę na dużą ilość osób korzystających z dotychczasowych połączeń, oraz na wysokie koszty jakie zostały poniesione w związku z dokonanym remontem stacji Inowrocław Rąbinek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Inowrocław
stacja
PKP Intercity
  • Wojciech Twardy – 14.05.2019

    Jak najbardziej powinny zostać. Kiedyś to był spory węzeł z którego niewiele zostało

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.