TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Informacja pasażerska na stacji Radom w kwietniu 2020 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.11.2019 15:15:04
Informacja pasażerska na stacji Radom w kwietniu 2020 roku (foto: PKP PLK)

Wyświetlacze na peronach i w tunelu, infokioski, zegary i system nagłośnienia – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 6 mln zł zamontują na stacji Radom nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wyświetlacze na peronach i w tunelu, infokioski, zegary i system nagłośnienia –  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 6 mln zł zamontują na stacji Radom nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej.

W kwietniu przyszłego roku pasażerowie otrzymają komunikaty o odjazdach i przyjazdach pociągów na ekranach, infokioskach  i przez głośniki. Montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu to odpowiedź na potrzeby podróżnych. Dzięki wyświetlaczom oraz nowemu nagłośnieniu każdy otrzyma wyraźną informację o odjazdach i przyjazdach pociągów. To duże ułatwienie dla wybierających kolej na codzienne dojazdy do pracy i szkoły lub okazjonalne podróże – informują PKP PLK.

Umowa podpisana

Dzisiaj (18 listopada) Spółka podpisała z firmą MAXTO Sp. z o.o. S.K.A. umowę o wartości 6,6 miliona złotych (brutto) na montaż nowego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji w Radomiu.

System dynamicznej informacji pasażerskiej jest w pełni zintegrowany. Komunikaty wizualne i głosowe są podawane równocześnie. W przypadku zmian w rozkładzie jazdy, system jest aktualizowany. Zależy nam, by pasażer otrzymywał jak najszybciej bieżące informacje. Radom jest kolejną stacją na sieci kolejowej, na której PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzają udogodnienia dla pasażerów – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Do kwietnia przyszłego roku, na każdej z krawędzi radomskiego peronu zainstalowane zostaną dwustronne wyświetlacze z zegarami. Na peronach i w przejściu podziemnym będą infokioski. W tunelu wyświetlacze poinformują o przyjazdach i odjazdach pociągów. Pasażerowie, poza informacja wizualną, o odjeżdżających pociągach dowiedzą się dzięki systemowi komunikatów dźwiękowych.

Do końca roku wykonawca opracuje szczegółowy projekt nowego systemu. Określi gdzie  zostaną zainstalowane wyświetlacze i głośniki oraz ile urządzeń zapewni dobry odbiór informacji Następnie, do połowy kwietnia 2020 roku, wykonane zostaną roboty oraz testy systemu.

Radom z lepszą komunikacją

PKP PLK podają również, że w ramach prowadzonej inwestycji między Warką a Radomiem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują 3 nowe przystanki w obrębie miasta - przy ulicach Żółkiewskiego i Kozienickiej oraz Stara Wola. Czwarty nowy przystanek, Radom Śródmieście, będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. Budowa przystanku będzie wykonana w latach 2020-21.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
informacja pasażerska
Radom